У Львові стартує проект Європейського Союзу MODEL-CIUDAD Друк

Львів розпочав тісну співпрацю з Європейським Союзом. Зокрема, у цьому році за підтримки ЄС у Львові стартуєпроектMODEL-CIUDAD-щодо реалізації заходів з енергозбереження у гімназії «Сихівська».

У 2009 році між департаментом економічної політики Львівської міської ради та програмою Європейського союзу CIUDAD було підписано угоду щодо реалізації заходів з енергозбереження гімназії «Сихівська». Проект триватиме 30 місяців. 
 
Сума, яку місто отримає від програми Європейського союзу CIUDAD, становить 106 866 євро (80%). Львів також виділить 26 716 євро (20%). У гімназії планується виконати утеплення зовнішніх огороджувальних конструкцій пінополістиролом, заміну віконних конструкцій, встановлення забатарейних екранів у підвіконній частині стіни, модернізацію внутрішніх систем тепловикористання. 
 
Метою проекту CIUDAD є надання кращих напрацювань Асоціації “Енерджі-Сіте” в ділянці енергоменеджменту на службу міським громадам. 
 
Завданням проекту є впровадження енергоменеджменту в місцевих органах влади та термомодернізація найбільш проблематичних будівель бюджетних установ міста, що фінансуватимуться за рахунок коштів Євросоюзу. 
 
Партнерами даного проекту є «Асоціація енергоефективні міста України», м.Луцьк, м.Кам’янець-Подільськ, Фундація збереження енергії Вірменії, м.Спітак, Центр ефективного використання енергії Грузії, м.Тбілісі, Альянс ефективного використання енергії та альтернативних джерел енергії Молдови, м.Дрокія. 
 
За результатами конкурсу від України для участі у проекті «MODEL-CIUDAD» Європейською комісією було відібрано три міста, а саме: м.Кам’янець-Подільський, м.Львів та м.Луцьк. Від Грузії, Вірменії, Молдови було відібрано по-одному місту. Керівником проекту виступає Асоціація «Енерджі-Сіте». Партнерами виступатимуть як окремі міста, так і асоціація “Енергоефективні міста України” в цілому. 
 
Відбір міст-партнерів проекту для інвестування заходів по термомодернізації бюджетних будівель Асоціацією “Енерджі-Сіте” проводився за критеріями досвідченості міст у розробці енергозберігаючих заходів та рівня розвитку енергоменеджменту. 
 
У 2009 році за підтримки Асоціації “Енергоефективні міста України” місто Кам’янець-Подільський долучилось до спільного проекту з Європейською Асоціацією муніципалітетів “Енерджі-Сіте” під назвою «MODEL-CIUDAD». 
 
Участь взяли: посол і голова Представництва Європейського союзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра, перший заступник міського голови Львова Олег Синютка,директор департаменту економічної політики ЛМР Ірина Кулинич, директор департаменту «ЄВРО-2012» ЛМР Олег Засадний, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Сергій Кіраль, начальник управління освіти ЛМР Надія Оксенчук, директор гімназії «Сихівська» Галина Путій, виконавчий директор асоціації «Енергоефективні міста» Жерар Мане. 

Громадський Простір

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST