Львів запрошує на Великдень Друк

«У Львові традиційно масово відзначатимуть свято Великодня. Існує навіть така приказка, що якщо не хочеш святкувати Паску вдома, то потрібно їхати до Львова». Про це сьогодні, 1 квітня, на прес-конференції, присвяченій заходам у місті з нагоди свята, зазначив директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Андрій Побурко.

Він розповів, що Львів традиційно перетворюється на центр Великодніх святкувань. Львів’яни уже давно розпочали підготовку до свята: у місті було проведено толоку, Великодній ярмарок, майстер-класи з писанкарства. «Такої кількості майстер-класів з писанкарства не було у місті ще жодного року. Кожен львів’янин мав можливість цього року удосконалити свої навики із розмальовки писанок», – зазначив Олексій Побурко.
 
Але, розповідає він далі, центром святкувань все-таки буде Музей народної архітектури та побуту (Шевченківський гай), який буде «окупований молоддю». Там на Великдень будуть проходити фестини «Велика гаївка». У рамках їх проведення 4 і 5 квітня діятимуть три галявини: дитяча – «Вербові котики», «Дівоча галявина» та «Велика галявина» біля церкви. На майдані біля церкви впродовж 4-5 квітня виступатимуть фольклорні, танцювальні колективи, майстер-класи автентичного танцю, водіння гаївок, веснянок та забави молодіжних громадських організацій Львова.
 
Уже на «обливаний понеділок», 5 квітня, о 15 годині розпочне діяти дівоча галявина. Олексій Побурко наголошує, що молодь зможе поспівати веснянки та поводити гаївки разом із дівочими фольклорними колективами, взяти участь у забавах та конкурсах, серед яких уже традиційним буде «Писанка для милого». До конкурсу запрошуються усі дівчата з власноруч розписаними писанками, а переможці конкурсу отримають романтичні призи.
 
Для найменших учасників свята діятиме майданчик «Вербові котики», де ведучі проводитимуть з дітьми різноманітні конкурси й забави, а також водитимуть гаївки.
 
Координатор заходів у музеї народної архітектури та побуту Надія Дзвоник повідомила, що вперше цього року у гаю відбудеться давня молодіжна забава «Гойдалка». За словами Надії Дзвоник, святково прикрашена гойдалка символізує пробудження природи, весни, оскільки через гойдання дух весни набирає сили і потужності. Таке гойдання очищує від всього злого. «Це своєрідне очищення вітром, також це символізує перед шлюбний обряд парувань. Також біля брами входу у Музей проходитиме так званий Кривий танець, яким відвідувачі запрошуватимуться до «Великої галявини», – додала Надія Дзвоник.
 
Вона також зазначила, що вхід у Музей не буде збільшуватися: для дорослих ціна квитка становитиме 10 гривень, а для дітей та студентів – 5 гривень.
 
Олексій Побурко також додав, що поза проведенням святкувань, у місті буде і «соціальна програма святкування Паски», яка включає в себе подарунки для малозабезпечених тощо. Акцент цієї акції зосереджений на Винниках.

zik.com.ua

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST