У Львові буде зоопарк Друк

У Львові хочуть побудувати зоопарк. Таку ініціативу подала міськраді громадська природоохоронна екологічна організація "Комітет збереження природи".

У Львові хочуть побудувати зоопарк. Таку ініціативу подала міськраді громадська природоохоронна екологічна організація "Комітет збереження природи". Пропозицію створити зоопарк розглянула постійна депутатська комісія природокористування, охорони довкілля та благоустрою ЛМР. Громадські слухання на цю тему відбудуться 4 квітня.

Як розповів "Погляду" виконувач обов'язків начальника управління екології та благоустрою ЛМР Михайло Казимир, без зоопарку тепер важко уявити велике сучасне місто. "І з прикладу великих європейських країн видно, що зоопарк для міста - звичне явище, - каже пан Кизимир. - Громадська організація подала ідею міській раді, і ми її підтримали. Звичайно, є і негатив у цій пропозиції, адже дикі звірі та птахи мають бути на волі, а нам доведеться їх ловити та садити у клітки. Це не гуманно щодо братів наших менших".

Стосовно можливого розміщення зоопарку, то зараз розглядають лісопарк "Зубра", що на Сихові. Його ландшафт найбільше підходить: тут є вода та ліс. "Але ми ще не погоджували цього лісопарк", адже доведеться вирубувати багато дерев. Ми ж плануємо побудувати великий сучасний зоопарк, із під'їздами, паркувальними зонами, галявинами для відпочинку. Це не будуть типові радянські клітки, з яких смердітиме. Тому ймовірні ділянки для розміщення звіринця тепер шукає управління архітектури та управління природних ресурсів і регулювання земельних відносин". Окрім питання розміщення зоопарку, невирішеною проблемою залишається фінансування його будівництва, а це, за словами Михайла Казимира, не менше 1,5-2 мільйони гривень. До того ж на громадських слуханнях мають вирішити, хто далі утримуватиме зоопарк, а це теж чималі кошти.

Кілька років тому в тісненькій клітці у Шевченківському гаю жив ведмідь Котя. У місті організовували цілі акції, аби зібрати гроші йому на харчі. У результаті, аби звір не здох, його віддали у Рівненський зоопарк. Хто буде годувати тварин у львівському закладі – невідомо. Загалом, зоопарк – це дуже добре, але гуманне ставлення до братів наших менших – ще краще.

 

Марія Скира - Шетеля,
  Новий погляд, 25.03.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST