На площу Ринок у Львові хочуть повернути лева Лоренцовича Друк

10 березня у Львівській міській раді пройшли громадські слухання проекту встановлення копії скульптури лева Лоренцовича у м. Львові. На обговоренні були присутні близько 25 осіб, серед них знані архітектори, скульптори, представники львівських Ротарі клубів. Власне останні виступили з ініціативою профінансувати виготовлення однієї копії лева.

Нагадаємо, оригінал скульптури лева Лоренцовача у 2008 році зняли з постаменту, що був у парку Високий замок. Це найстаріший лев у місті. На сьогодні скульптура лева відчищена від написів, біологічних та атмосферних нашарувань, законсервована та перевезена в Італійське подвір’я. Дві репліки лева виготовлені з природного та штучного каменю. Є пропозиція встановити одну на площі Ринок, а іншу – на Високому замку.

 
Група архітекторів із НУ «Львівської політехніка» запропонувала 4 місця, де могла би стояти повноцінна (з усіма деталями, а також із медальйоном у його лапах) копія лева Лоренцовича: посередині клумби на західній стороні Ратуші; перед західним фасадом Ратуші, але трохи зміщений в сторону фонтану з Нептуном; на південній стороні площі Ринок за 1-1,5 м від наріжного кута будинку; поставити скульптуру на її первісне місце: на місце дерева, яке зараз там стоїть.
 
Останню пропозицію вніс професор Микола Бевз, він запропонував також встановлення історичного постаменту. «Це історично місце лева Лоренцовича біля входу в пивниці Ратуші. Також це місце надається для показу старого бруку. Це було б повернення до старої Ратуші», - зазначив він.
 
Натомість президент Фонду збереження історико-архітектурної спадщини Андрій Салюк висловив сумнів, чи не буде вхід до пивниці применшувати символ честі та гідності львів’ян - лева Лоренцовича.
 
Також обговорювали висоту постаменту лева Лоренцовича на площі Ринок і місце його розташування, оскільки впродовж двох століть скульптура розміщувалася біля Ратуші, а ще два – на Високому замку. Однак більшість учасників громадських слухань схилялась до думки, що лева Лоренцовича таки варто повернути саме на площу Ринок.

zaxid.net

фото Мирона Маслюка

 
 
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST