Підготовка та врахування експертних пропозицій громадськості – нові виклики для громадської експертизи Друк

6 березня 2010 р. інформаційно-правовий центр «Наше право» за підтримки МФ «Відродження» провів тренінг для громадських активістів «Громадська експертиза - ефективний інструмент громадського контролю».

Участь у тренінгу взяли представники інститутів громадянського суспільства із Миколаєва, Дніпропетровська, Тернополя, Чернігова, Києва та Львова. 
 
В рамках навчального тренінгу учасники обмінювались досвідом щодо практичних аспектів проведення громадських експертиз, удосконалили свої знання та навики щодо особливостей предмету і мети громадської експертизи, зокрема діяльності місцевих державних адміністрацій, тонкощів складення запитів про проведення громадської експертизи, а також оскарження бездіяльності та перешкоджання органів влади і посадових осіб у її проведенні. 
 
Окрім цього, в рамках тренінгу, особливу увагу було звернено на методику підготовки за результатами експертизи експертних пропозицій. Учасники детально розглядали питання форми і змісту експертних пропозицій, надсилання пропозицій органам влади та контроль за їх належним розглядом і врахуванням. 
 
На думку експертів Центру «Наше право», розвиток громадської експертизи як інструменту громадського контролю переходить у нову і відповідальну фазу – оприлюднення і врахування експертних пропозицій за результатами розпочатих громадських експертиз діяльності органів виконавчої влади. Саме їх якісний зміст слугуватиме індикатором оцінки використання даного інструменту у діалозі «влада-громадськість», реальному покращенні участі громадськості в управління державними справами, - зазначають фахівці центру.

Громадський простір

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST