Відбулась презентація результатів проекту «Популяризація ролі громадських організацій у вирішенні проблем громади міста Львова» Друк

Проект представляли Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства Львівської міської ради та Роман Шемберко, голова громадської організації «Портал громадських організацій Львова».

 
Проект громадських організацій «Інститут інформаційного права» та «Портал громадських організацій Львова» під назвою «Популяризація ролі громадських організацій у вирішенні проблем громади міста Львова» тривав протягом 2009 року у м. Львові. В його рамках було проведено дослідження щодо врахування пропозицій, поданих на громадських слуханнях, а також було створено додаткові можливості для висвітлення діяльності громадських організацій на сайті www.ngo.lviv.ua
 
Під час дослідження «Врахування органами місцевого самоврядування Львова пропозицій, поданих на громадських слуханнях протягом 2007 – 2009 років»  було опрацьовано та проаналізовано протоколи 115 громадських слухань. За підрахунками експертів за період з 2007 по 2009 роки у слуханнях взяло участь  4454 львів’ян, які подали 995 пропозицій, з них було опрацьовано 639. Загалом виконавчі органи Львівської міської ради врахували 152 пропозиції, що в середньому становить 23,8%. З результатами дослідження можна ознайомитися на веб-сайті www.ngo.lviv.ua у рубриці «Громадські слухання». 
 
«Суть проекту полягала в тому, щоб провести дослідження врахування тих пропозицій, що були подані на громадських слуханнях, а також вдосконалення сайту www.ngo.lviv.ua . Сам сайт створений в рамках конкурсу соціально-культурних проектів у 2007 році і це для мене, як представника міської ради, приємно, що цей проект отримав продовження свого життя. Результати досліджень показали, що громадські слухання у Львові стали добрим засобом інформування зацікавлених сторін про ініціативи міської ради та її виконавчих органів, проте, на жаль, практично не використовуються як інструмент лобіювання громадських ініціатив. Сподіваюсь дану ситуацію змінить новий Статут міста, в якому особливий акцент робиться на зміцненні ролі громадської думки у системі урядування містом», - зазначив Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради».
 
Роман Шемберко, координатор проекту, підсумував: «Зважаючи на кількість та різноплановість проведених слухань, можна говорити про формування у місті Львові певної традиції використання інституту громадських слухань як інструменту управління містом. Одночасно необхідно наголосити, що громадські слухання у місті Львові як інструмент управління виконують швидше інформативну, ніж дорадчо-консультативну функцію».
 
Особливу увагу в рамках проекту було зосереджено на створенні додаткових можливостей для громадських організацій щодо популяризації їхньої діяльності, зокрема, у  вирішенні проблем міста.  Роман Шемберко презентував оновлені рубрики на сайті www.ngo.lviv.ua. Зокрема, рубрику «Конкурси» та «ГО Львова», які у зручній формі дають можливість відвідувачу дізнатись про актуальні конкурси, в яких можуть брати участь громадські організації Львова, а також інформацію про 120 активних організацій, які працюють у місті. 
 
Голова «Порталу громадських організацій Львова» наголосив, що сайт є відкритим до співпраці з громадським організаціями. «На порталі дуже легко та просто розмістити інформацію про діяльність громадської організації – достатньо скинути текст оголошення на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Також існує можливість самостійно опублікувати інформацію у рубриці «Оголошення», - зазначив Роман Шемберко.
 
Проект «Популяризація ролі громадських організацій у вирішенні проблем громади міста Львова» був реалізований за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Портал ГО Львова

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST