Підсумки проекту «Популяризація ролі громадських організацій у вирішенні проблем громади міста Львова» Друк

Сьогодні, 2 березня відбулась прес-конференція  щодо презентації результатів проекту «Популяризація ролі громадських організацій у вирішенні проблем громади міста Львова». 

 

Протягом 2009 року у м. Львові тривав проект громадських організацій «Інститут інформаційного права» та «Портал громадських організацій Львова» під назвою «Популяризація ролі громадських організацій у вирішенні проблем громади міста Львова». В рамках проекту було проведено дослідження щодо врахування пропозицій, поданих на громадських слуханнях, а також було створено додаткові можливості для висвітлення діяльності громадських організацій на сайті www.ngo.lviv.ua

У рамках дослідження «Врахування органами місцевого самоврядування Львова пропозицій, поданих на громадських слуханнях протягом 2007 – 2009 років»  було опрацьовано та проаналізовано протоколи 115 громадських слухань. За підрахунками експертів за період з 2007 по 2009 роки у слуханнях взяло участь  4454 львів’ян, які подали 995 пропозицій, з них було опрацьовано 639. Загалом виконавчі органи Львівської міської ради врахували 152 пропозиції, що в середньому становить 23,8%. З результатами дослідження можна ознайомитися на веб-сайті www.ngo.lviv.ua у рубриці «Громадські слухання». 

Роман Шемберко, координатор проекту, підсумував: «Зважаючи на кількість та різноплановість проведених слухань, можна говорити про формування у місті Львові певної традиції використання інституту громадських слухань як інструменту управління містом. Одночасно необхідно наголосити, що громадські слухання у місті Львові як інструмент управління виконують швидше інформативну, ніж дорадчо-консультативну функцію»  

 «Громадські слухання у Львові стали добрим засобом інформування зацікавлених сторін про ініціативи міської ради та її виконавчих органів. Окрім того, громадські слухання мають стати також інструментом лобіювання громадських ініціатив. У цьому контексті надзвичайно важливим є новий Статут міста, в якому особливий акцент робиться на зміцненні ролі громадської думки у системі управління містом» - зазначив Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради».

Особливу увагу в рамках проекту було зосереджено на створенні додаткових можливостей для громадських організацій щодо популяризації їхньої діяльності, зокрема, у  вирішенні проблем міста.  Роман Шемберко презентував оновлені рубрики на сайті www.ngo.lviv.ua. Зокрема, рубрику «Конкурси» та «ГО Львова», які у зручній формі дають можливість відвідувачу дізнатись про актуальні конкурси, в яких можуть брати участь громадські організації Львова, а також інформацію про 120 активних організацій, які працюють у місті. 

Голова «Порталу громадських організацій Львова»  наголосив, що сайт є відкритим до співпраці з громадським організаціями. «На порталі дуже легко та просто розмістити інформацію про діяльність громадської організації – достатньо скинути текст оголошення на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Також існує можливість самостійно опублікувати інформацію у рубриці «Оголошення», - зазначив Роман Шемберко.

Проект «Популяризація ролі громадських організацій у вирішенні проблем громади міста Львова» був реалізований за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 

Портал ГО Львова

 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST