У Львові обговорюватимуть культурні процеси поза націоналізмом Друк

25-26 лютого у Львові в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи відбудеться перший міжнародний семінар «Поза націоналізмом? Культурні процеси в Центрально-Східній Європі».

Семінар відбудеться за сприяння британського міжуніверситетського об'єднання у сфері Східно-Центральних європейських студій "CEELBAS" . Семінар проведе керівник CEELBAS в Оксфордському університеті д-р Роберт Пайра разом із академічним директором Центру доктором Тариком Амаром. 
 
Після 20 років падіння комунізму в Центрально-Східній Європі дослідження "культури" зосереджується або на політичних наративах (особливо пострадянський націоналізм як провідна парадигма), або на соціологічних тенденціях у вивченні історії та мистецтва. Семінар має на меті відкрити нові перспективи для дослідження проблематики "культурних процесів" Центрально-Східної Європи через залучення науковців з різних країн та різних поколінь, особливо молодих дослідників, для пошуку нових методів в історії, культурознавстві, порівняльному літературознавстві / мистецтвознавстві.
 
Первинна мета проекту – провести дослідження за поданим зразком на тему "Поза націоналізмом", щоб привернути увагу до маловивчених, поточних чи прогностичних питань, як наприклад – вплив сучасної економічної кризи на продукування культури та роль ненаціоналістичних наративів (регіоналізм та інтернаціоналізм з погляду продукування культури).
 
Хоча склад семінару відображає ухил до українознавства, кінцева мета полягає у тому, щоб зібрати матеріали для збірника, присвяченого сучасному стану вивчення культури у регіоні.

Громадський Простір

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST