Більше ста громадських організацій України мають намір оскаржувати рішення ВРУ про скасування місцевих виборів Друк

Представники більше 100 громадських організацій зі всіх 24 регіонів України виступили з ініціативою об’єднання зусиль заради спільного захисту інтересів регіональних громад проти узурпації влади Верховною Радою України.

Представники громадських організацій мають намір подати колективний позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою скасувати незаконне, як вважають організатори заходу, рішення Верховної Ради України – про скасування парламентом місцевих виборів, призначених на 30 травня 2010 року.

Відтак, вже у середу, 24 лютого, в Києві відбудеться з’їзд об’єднання регіональних громад за участю представників регіональних громадських організацій, на якому, за словами одного з ініціаторів створення всеукраїнського об’єднання регіональних громад, Юрія Солов’я (голови Громадського об’єднання «Громадський Форум Івано-Франківська), буде прийнята консолідована позиція щодо подальших дій.
 
«Ми вимагаємо, щоби Верховна Рада України, у тижневий термін часу, скасувала своє антиконституційне рішення про відміну місцевих виборів. В протилежному випадку ми подамо колективний позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою визнати постанову ВРУ від 16.02.2010 протиправною, звернемося до Президента України з вимогою звернутися до Конституційного суду щодо визнання неконституційними всіх актів Верховної ради України про скасування, відміну чи перенесення вже призначених виборів та звернемося з відповідними заявами до європейських організацій, розпочнемо всеукраїнський збір підписів за відміну цього рішення ВРУ та закличемо бойкотувати це рішення Верховної Ради України», – заявив Юрій Соловей.
 
«Скасування місцевих виборів призведе до паралічу влади в регіонах. Після 30 травня 2010 року місцева влада виявиться нелегітимною, а це означає, що область, місто та село не зможе вирішувати нагальні проблеми. Сільські та міські голови обрані терміном на чотири роки, відповідно їхня легітимність після 30 травня буде сумнівною», сказав Юрій Соловей, а також добавив, що це призведе до повного хаосу в регіонах оскільки будь-хто зможе будь-яке рішення, прийняте місцевою владою з 1 червня 2010 року. «Якщо ми не відстоїмо відміну цього рішення, яке є прецедентом, то завтра народні обранці у такий же спосіб продовжать повноваження легітимності Верховної Ради ще на 10 років», – зауважив він.
 
Серед ініціаторів об’єднання регіональних громадських організацій та вироблення консолідованої позиції щодо антиконституційного рішення Верховної Ради України наступні громадські організації: «ОГО» Об’єднання громадських організацій Київщини, ГО « Блок активної молоді» м. Донецьк, ГО «Всеукраїнські народні збори» м. Одеса, ГО «Самопоміч» м. Дніпропетровськ, ГО «Кияни передусім», Львівське об’єднання громадських організацій «Львівська громада», Асоціація депутатів м. Львова, Львівська обласна громадська організація «Солідарність», Громадська організація «Вартові закону», Волинське обласне об’єднання громадських організацій «Волинська громада», ГО «Громадський Форум Івано-Франківська» та інші громадські організації.

zik

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST