КВУ вимагає дату проведення місцевих виборів Друк

Всеукраїнська громадська організація Комітет виборців України у скасуванні місцевих виборів, призначених на 30 травня 2010 року вбачає намагання узурпації влади представниками певних політичних сил.

Про це йдеться у заяві Комітету виборців України.

Комітет виборців України обурений рішенням Верховної Ради України щодо скасування виборів до місцевих органів влади, призначених на 30 травня 2010 року.
 
«Розуміючи всі складнощі щодо нормального забезпечення і проведення чергових місцевих виборів у травні, КВУ наголошує: їх скасування без призначення нової дати, напряму суперечить Конституції України, де чітко зафіксований термін повноважень міських, селищних і сільських голів – 4 роки. Щодо повноважень депутатів місцевих рад, то КВУ нагадує, що на момент їх обрання діяла норма Конституції, згідно якої вони обиралися також на 4 роки – тобто виборець саме на цей строк надав їм мандат довіри. Тому антиконституційні спроби продовжити перебування цих посадових осіб впри владі на місцях повинні розцінюватись як намагання узурпації влади представниками певних політичних сил.
 
Голосуванням за згадану постанову більшість народних депутатів продемонструвала вершину політичного цинізму: спершу Верховна Рада України не виконує своїх конституційних обов’язків і не приймає державний бюджет України на 2010 рік, а потім використовує це як привід для неконституційного продовження повноважень органам місцевої влади. Попри всі намагання юридичного обґрунтування відміни місцевих виборів, для КВУ очевидно, що дане рішення лежить виключно у політичній площині і продиктоване побоюванням більшості парламентських політичних сил втрати існуючих позицій на місцях.
 
Тому КВУ закликає народних депутатів України найближчим часом прийняти державний бюджет України і призначити нову дату місцевих виборів, яка максимально скоротить строк неконституційного перебування при владі депутатів місцевих рад, міських селищних та сільських голів», - зазначено в заяві КВУ, повідомили ZAXID.NET у прес-службі організації.
 
Нагадаємо, 16 лютого депутати Верховної Ради скасували проведення місцевих виборів 30 травня 2010 року.

zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST