Козакам спеціальний статус! Друк

Президент запропонував Верховній Раді негайно відродити українське козацтво.

Президент запропонував Верховній Раді негайно відродити українське козацтво.

Глава держави заявив, що вже готовий внести на розгляд парламенту невідкладний законопроект, який сприятиме розвитку козацтва в Україні. На його думку, відповідний закон конче потрібен, адже він допоможе впорядкувати діяльність і побут українських козаків.
Крім того, Президент ухвалив рішення про будівництво під Києвом нового проекту під умовною назвою "Київська Січ".
Про ці та інші подробиці козацьких ініціатив глави держави "Експрес" дізнався у секретаря Ради розвитку козацтва в Україні, парламентаря-"нашоукраїнця" Станіслава Аржевітіна.
—    Як закон регламентуватиме діяльність козацтва в Україні?
—    Насамперед цей документ надасть окремий спеціальний статус козацьким організаціям і дасть визначення козацької організації. Наприклад, у селі в козацькій організації має бути не менше ніж 50 осіб, у місті — 500, а всеукраїнською така організація може себе величати, якщо має не менше ніж 5000 членів.
У законопроекті також чітко передбачено державну підтримку розвитку козацтва, є розділ "Козацька служба". Це значить, що центральні і місцеві органи влади при потребі підписують угоду з відповідною козацькою організацією на залучення козаків до державної служби. Козаки можуть допомагати в охороні громадського порядку, спільно патрулювати з прикордонниками, допомагати МНС.
Ключовий розділ цього законопроекту регламентує діяльність Великої козацької ради. Лише вона може обирати гетьмана, ухвалювати рішення про козацькі однострої, вирішувати, які мають бути звання і порядок присвоєння цих звань. До речі, з моменту ухвалення, цей закон заборонятиме некозацьким громадським організаціям та окремим громадянам використовувати офіційні козацькі однострої. Тільки той, хто є учасником козацької організації, матиме право носити такий однострій. Офіційні козацькі однострої перебувають уже на стадії розробки. Також цей закон заборонятиме довільно вживати титул "гетьман". Його застосовуватимуть тільки в одному значенні — гетьман України. До речі, жінка, за законом, гетьманом бути не може.
— Чому Президент вважає доречним ухвалювати цей закон нагально?
—    У козацьких організаціях нині зареєстровано понад 300 тисяч осіб. Вони безплатно навчають дітей — у нас школи джур уже діють по 10 років. 15 тисяч козаків допомагають міліції. Також, до речі, на добровільних засадах. То чому ж не врегулювати їхню діяльність? Та сьогодні навіть в Росії є закон "Про державну службу козаків" та близько ЗО президентських указів на підтримку козацького руху. І голови ОДА зобов'язані контролювати козацьку діяльність. А ми що, гірші?
—    А як виглядатиме анонсова¬ний Президентом комплекс "Київська Січ"?
—    На 5 гектарах землі побудують таку собі козацьку слобідку з адміністрацією гетьманства, кошами, козацькими виїздами, конюшнями та недільними школами. Тобто це буде центр, куди всі охочі зможуть приїхати, а їхні діти — пройти одноденний, тижневий чи місячний вишкіл.
Там навчатимуть плавати на чайках, їздити на конях, вести козацький двобій. Можна буде спробувати освоїти ремесло коваля, теслі. Місце для цього містечка підбиратимемо дуже ретельно, щоб близько була річка, лісок, полігон для проведення театралізованих козацьких боїв та фестивалів. А фінансуватимемо будівництво лише за спонсорські кошти.

Адріана ГРИНИШИН,
  Експрес, 20.03.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST