Громадські ради без громадських організацій Друк

Розпочато кампанію зі збору підписів за скасування нових постанов Кабміну про Громадські ради. 

Після ретельного вивчення та ґрунтовного обговорення Постанов Кабміну громадські організації — учасниці Громадянської Асамблеї України - дійшли висновку, що "додаткові заходи" різко звужують можливості громадських організацій брати участь у формуванні та реалізації державної політики.

Зокрема: 
  • штучно обмежується кількість громадських організацій, які можуть брати участь у роботі громадських рад, наприклад, на рівні міністерств і обласних організацій — до 15 організацій. 
  • штучно обмежується територіальним статусом право громадських організацій брати участь у громадських радах. Це суперечить Рекомендаціям Комітету Міністрів держав — членів Ради Європи стосовно правового статусу неурядових організацій в Європі (№ СМ/Rec(2007)14) та Рішенню Європейського суду з прав людини (справа «Корецький та інші проти України» 2008 р.). 
  • вимога обирати громадські ради під час щорічних зборів не менше ніж однією четвертою від кількості зареєстрованих громадських організацій фактично унеможливлює створення таких рад. 
Постанова Кабміну № 10 від 06.01.2010 р., на відміну від попереднього нормативного акта, не передбачає обов’язкового проведення консультацій з громадськістю за ініціативою громадських організацій, що, відповідно, є значним обмеженням права громадян через громадські організації брати участь в управлінні державними справами. 
 
Повний текст Звернення (та в додатку) 
 
Для того щоб підтримати звернення, зверніться до регіональних партнерів чи членів Оргкомітету ГАУ. 
 
Організації, чиї офіси знаходяться у м. Києві, матимуть змогу підписати Звернення після попереднього зголошення на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду (з 15 лютого і до 18 лютого з вами сконтактують, щоб отримати оригінал підпису) 
 
Збір підписів триватиме до 20 лютого. 
 
Якщо у вас виникатимуть питання - надсилайте їх на скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
Додатки : Звернення ( Zvernennia.doc, 27 Kb )     

Громадський Простір

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST