Конкурс соціально-культурних проектів: візія чиновників Друк

Олексій Побурко надаватиме перевагу міждисциплінарним проектам

Громадські організації Львова мають ще два тижні, щоб податись на конкурс соціально-культурних проектів, що оголосила міська рада. Останній термін прийому заявок – 21 березня. Пропонуємо Вашій увазі серію інтерв'ю з чиновниками міської ради, які складали пріоритети та визначатимуть переможців конкурсу. Сподіваємось ця інформація допоможе Вам обрати оптимальну тему проекту.

Олексій Побурко надаватиме перевагу міждисциплінарним проектам

poburko.jpgГромадські організації Львова мають ще два тижні, щоб податись на конкурс соціально-культурних проектів, що оголосила міська рада. Останній термін прийому заявок – 21 березня. Пропонуємо Вашій увазі серію інтерв'ю з чиновниками міської ради, які складали пріоритети та визначатимуть переможців конкурсу. Сподіваємось ця інформація допоможе Вам обрати оптимальну тему проекту.

Цього року громадські організації Львова мають нагоду позмагатись за майже півтора мільйона гривень. Як і минулого року, гроші виділили на чотири управління міської ради: управління секретаріат ради (150 тис. грн.), культури та туризму (400 тис. грн.), молоді, сім’ї та спорту (50 тис. грн.) та соціального захисту (понад 600 тис. грн.). За словами Олексія Побурка, директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, для нього дуже важливо дійти до того, щоб всі кошти, які є в бюджеті, розподілялись на конкурсних засадах.

Оголосивши конкурс на фінансування соціально-культурних проектів, чиновники міської ради назвали конкретні напрямки, яким надаватиметься перевага на цьогорічному конкурсі. До речі, окрім працівників чотирьох вищевказаних управлінь, свої пріоритети висловили і працівники управління освіти. 

— У конкурсі не бере участі управління освіти, але його працівники теж висловили свої пріоритети, — розповів Олексій Побурко. — Я пропагуватиму підтримку передусім міждисциплінарних проектів. Це можуть бути, наприклад, освітянські проекти в галузі культури. Загалом у нас дуже великий список пріоритетів. Я б надавав перевагу проектам, що передбачають залучення молоді до всіх напрямів роботи, що є у Львові. Що стосується проектів управління сім’ї, молоді та спорту, я б віддав перевагу тим, що передбачають міжнародні контакти, національно-патріотичне виховання та здоровий спосіб життя. У галузі культури пріоритетними мають бути заходи, що сприяють розвитку туристичного потенціалу нашого міста та показують його національне та культурне розмаїття. Найширша галузь - це соціальний захист. Тут пріоритетом є надання первинної, базової допомоги людям і розвиток спеціалізованих систем навчання.

Поки що посадовці не готові прогнозувати, скільки організацій подадуть свої проекти на конкурс. До прикладу, минулого року у Ратушу надійшло понад 140 заявок на дофінансування проектів. Гроші отримали більше 60 проектів.

— Думаю, що цього року буде не менше охочих отримати дофінансування, ніж минулого. 13 – 14 березня ми обов’язково проведемо зустріч з громадськими організаціями і розкажемо, як найкраще працювати, щоб досягнути поставленої мети. Для цього треба чітко сформулювати мету, завдання і заходи, добре розпланувати бюджет і правильно оформити документи. Я з певністю можу сказати, що співпраця влади з громадськими організаціями щороку покращується. Я переконаний, що представники влади можуть активізувати громадське життя у Львові. Для цього ми і розробили комплексну Програму підтримки громадських організацій, у якій є чотири напрямки: від надання приміщення в оренду до фінансової підтримки, — зазначив пан Побурко. 

 

Мирослава Коваль для NGO.LVIV.UA
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST