У Львові проходить збір коштів на подарунки для дітей зі спецшколи-інтернат №6 Друк

Громадська організація Центр правових та політичних досліджень «СІМ» та Мальтійська служба допомоги проводить збір коштів на подарунки для дітей, що навчаються у Львівській спецшколі-інтернаті №6 для дітей з вадами мовлення, які взяли участь у конкурсі малюнків на тему «Я маю право на…».

«Звертаємось до мешканців міста долучитися до нашої акції. Скриньки Мальтійської служби допомоги які розміщені по місту в громадських місцях», – повідомила координатор акції Ніна Хома. 
 
Нагадаємо, що 1 грудня у Львівській спецшколі-інтернат №6 для дітей з вадами мовлення відбувся спецпоказ фільму «Право на життя – Олена» (Режисер: Дуко Теллеген, Нідерланди, Білорусь, 28 хв. 2004) в рамках фестивалю «Міжнародного документального кіно про права людини» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). 
 
Глядачами фільму були учні 7-10 класів та їх вчителі. Окрім 28 –хвилинного фільму, діти мали можливість переглянути також відеоролик ЮНІСЕФ про цю організацію, її мету, та діяльність. 
 
«Представники громадських організацій роз’яснили дітям їх права на: життя, навчання, гру, на піклування і любов, медичне обслуговування, повноцінне і здорове харчування, на інформацію, на вільне висловлення своїх думок, право зустрічатись з ким бажають, право вибирати віросповідання та інші, а також наголосили на тому, що всі діти рівні у правах, що жодна дитина не може бути примушена до праці і що жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена», – зазначила Ніна Хома. 
 
Після обговорення дітям було запропоновано взяти участь у конкурсі малюнків на тему: «Я маю право на…». Кращі малюнки будуть розміщені в приміщенні Львівської міської ради. 
 
Довідка 
 
У 2009 році світова спільнота відзначила 20-річчя підписання Конвенції ООН про права дитини та 50-річчя Декларації прав дитини. Організатори фестивалю сформували спеціальні програми для різних вікових категорій (а саме: показ фільмів, урок, присвячений правам дитини та ін), з метою привернути додаткову увагу громадськості до порушень прав дитини в країні, поширити знання про права дитини. 
 
Центр «СІМ» додатково виявив ініціативу провести виставку дитячих малюнків для того щоби зрозуміти як діти сприймають права дитини, зокрема в контексті побаченого фільму та на скільки вони зрозуміли роз’яснення громадських активістів про права дітей. Для цього було обрана Львівська спецшколи-інтернат №6 для дітей з вадами мовлення, що знаходиться по вул. Короленка, 1. 

Львівська міська рада

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST