Моніторинг доступності суду та ефективності його діяльності для громадян Друк
Регіональний громадський фонд «Право і Демократія», за фінансової підтримки проекту USAID «Україна: Верховенство права», розпочав реалізацію проекту «Моніторинг доступності суду та ефективності його діяльності для громадян». 
Проект є логічним продовженням попередньої діяльності фонду «Право і Демократія», у сфері покращення функціонування судів та умов доступу громадян до суду. Проект має на меті провести моніторинг судів, які вже досліджувались в рамках попереднього проекту: «Моніторинг доступності громадян до суду», (місцеві суди Сихівського, Галицького, Личаківського, Залізничного, Франківського, та Шевченківського районів м. Львова), методом спостереження, для того, щоб виявити ті зміни, які відбулись у судах після розроблених та поданих нами рекомендацій щодо покращення умов доступу громадян до суду, та проведеної інформаційної кампанії в 2008-2009рр., а також починаючи з січня 2010р. провести дослідження умов доступу громадян до правосуддя, у районних та міськрайонних судах Львівської області, які знаходяться у найбільших містах Львівщини: Жовква, Дрогобич, Стрий, Самбір. Дані суди обслуговують значну кількість населення, та охоплюють територію 8-ми міст та 403 села та селища, частина населених пунктів знаходиться у віддалених гірських куточках. 
 
Окрім моніторингу у вище зазначених судах буде проведено заходи по підняттю рівня поінформованості громадян про діяльність суду та судові послуги, шляхом розміщення інформаційних стендів у судах та розповсюдження інформаційних матеріалів, які розроблені в рамках проекту. У кожному з населених пунктів де знаходяться суди планується провести круглі столи – обговорення, на яких обговорити результати досліджень, донести до громади та місцевих ЗМІ інформацію про діяльність конкретного суду, та напрацювати способи покращення функціонування судів і налагодження ефективної комунікації між судами та суспільством. По результатах моніторингу заплановано розробити конкретні рекомендації та пропозиції для досліджуваних судів та органів судової адміністрації, щодо покращення якості їх функціонування. 

Вцілому даний проект спрямовано на підвищення якості судових послуг та підвищення знань громадян, які проживають у м. Львові та Львівській області про судову систему, а також, на підняття рівня взаємодії суспільства та судів. 

Право і Демократія 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST