Станиця Львів "Пласту - НСОУ" Друк

Мета організації:
Станиця Львів є складовою частиною "Пласту – НСОУ". Пласт – Національна скаутська організація України є неполітичною і позаконфесійною молодіжною організацією. Мета Пласту – сприяти всебічному та патріотичному вихованню та самовихованню української молоді згідно з пластовими та національними цінностями, виховувати молодь на свідомих та відповідальних громадян, провідників суспільства. Пласт, як український вияв світового скаутського руху, з'явився у 1911 році у Львові. Засновниками організації були педагог Олександр Тисовський, педагог Іван Чмола та син Івана Франка, науковець Петро Франко. 12 квітня 1912 року у Львові пластуни вперше склали Пластову Присягу. Цей день офіційно вважається Днем народження Пласту.

Реалізовані проекти:

2011 Програма мультимедійного навчання для дітей "Віртуальна майстерня"

2010 Створення центру розвитку дитини "Пташата" у домівці осередку пласту (Сихів, Львів)

2008 Мультимедійна онлайн-енциклопедія Львова "Леопедія" www.leopedia.org.ua

Українським відповідником англійському "скаут" ("scout", розвідник), обрано термін "пластун". Ця назва була запозичена у спеціальних піхотних відділів українського козацького війська XVI ст. "пластунів". Пласт є українським відповідником світового скаутського руху, який у 1907 р. започаткував англієць лорд Байден-Пауел.


На початку 90-их Пласт відродився в Україні. На сьогодні Пласт є найбільшою скаутською організацією України з понад 95-літньою історією і нараховує 10 тисяч пластунів у всіх областях України. Зокрема львівський осередок Пласту нараховує близько 1500 пластунів – від наймолодших 6-річних до пластунів-сеньйорів.

Для досягнення виховних цілей Пласту діє пластова метода виховання, основні принципи якої полягають у добровільності членства в організації, вихованні і навчанні через гру та працю, розвиваючій програмі занять і випробувань, гуртковій системі самоорганізації, заохоченні ініціативи і самоврядування, пізнанні природи і житті серед природи, підтримці спеціальних зацікавлень і здібностей дітей та молоді. Пласт плекає у молоді відповідальність, здатність розуміти та поважати інших людей, готовність прийти на допомогу, пошану до національної культури та предків, патріотизм, відданість демократичним принципам, екологічну свідомість, прагнення до миру і справедливості.

Програма занять у Пласті включає щотижневі гурткові сходини, прогулянки, екскурсії, мандрівки, табори, мистецькі, спортивні, інтелектуальні та інші змагання. Протягом року Пласт організовує та успішно проводить понад 100 виховних таборів різної спеціалізації: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні, спалеовишколи тощо. У таборах пластуни практично закріплюють здобуті впродовж року на щотижневих заняттях знання і уміння.

Серед найвагоміших здобутків Пласту можна назвати реалізацію таких традиційних всеукраїнських акцій, як Вифлиємський Вогонь Миру – з 1998 року члени Пласту привозять в Україну Вифлиємський вогонь миру. З допомогою скаутської естафети пластуни перебирають Вогонь із Вифлеєму від польських колег та поширюють його серед усіх, хто потребує уваги та підтримки напередодні Різдва; Святий Миколай дітям; проведення щорічних змагань з пішого мандрівництва "Осінній рейд"; фестивалю пластової творчості "День пластуна"; організація Спартакіади; проведення різноманітних заходів з нагоди річниці Листопадового чину, вшанування пам’яті Романа Шухевича; відзначення річниці бою під Крутами; проведення традиційних забав на Великдень у Шевченківському гаю; проведення щорічного фестивалю вертепів і ряд інших мистецьких, спортивних, культурних заходів.

Про діяльність Пласту було широко інформовано громадськість через засоби масової інформації. Найкраще про ефективність Пласту свідчать його вихованці: історик Орест Субтельний, науковець Любомир Романків, релігійний діяч Любомир Гузар, економіст Богдан Гаврилишин, письменники Олег Ольжич та Леся Храплива, Володимир Кубійович, Катерина Зарицька, Роман Шухевич та багато інших.

Дата заснування: 12 .04.1912 р.
Керівники організації (П.І.П.): голова осередку у 2007-2008 рр. - Гвоздович Юрій Андрійович
Адреса організації: м. Львів, вул. Шептицьких 16, 79016
Телефон: тел./факс (032) 23-888-26

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Вебсайт: www.plast.org.ua

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST