САЛЮС, благодійний фонд Друк

Мета організації:

  • Поліпшення здоров'я населення
  • Профілактика хвороб
  • Пропаганда здорового та безпечного способу життя
  • Сприяння впровадженню нових діагностичних та лікувальних технологій
  • Попередження інфекцій, що передаються статевим шляхом та ВІЛ серед населення в цілому та серед уразливих груп зокрема

Реалізовані проекти:

Медично-діагностичні проекти:

1. ЦЕНТР СЕКСУАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я. Проект розпочав діяльність у 1996 році за фінансової підтримки Інституту Відкритого Суспільства. В Центрі надаються консультації з проблем безпечного сексу, здійснюється діагностика та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом. КРИЗОВИЙ ЦЕНТР для жінок – жертв зґвалтування, насильства та сексуальної експлуататції. Центр було створено у 1996р. за сприяння Міжнародного Фонду ВІДРОДЖЕННЯ. Проект продовжено за підтримки МОМ, Карпатського фонду, Mama Cash, Глобального жіночого фонду. У центрі надаються конфіденційні медично-діагностичні та психотерапевтичні послуги жінкам в кризових ситуаціях - жертвам насильства та торгівлі людьми.

2. Інтеграція Європейської моделі психотерапевтичного стаціонару В СИСТЕМУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я м. ЛЬВОВА (2003-2005рр). Проект здійснювався за фінансової підтримки Європейської Комісії, ТАСІS. В рамках проекту було проведено 3 всеукраїнські психотерапевтичні школи та 3 семінари з актуальних проблем психотерапії з залученням провідних психотерапевтів Європи, комп’ютеризовано та забезпечено обладнанням Львівський міський психотерапевтичний диспансер.

Освітньо-інформаційні проекти:

1. ЗНАТИ, ЩОБ СЕБЕ ОБЕРІГАТИ. В рамках інформаційного проекту, фінансованого французьким фондом ССFD видано однойменну брошуру та 8 буклетів про інфекції, що передаються статевим шляхом. У 2003-2004 р. за сприяння Freedom House (PAUCI) продовжено роботу з метою поліпшення професійної кваліфікації учителів, медичних та соціальних працівників у проведенні превентивних програм серед молоді та груп ризику.

2. Радіокампанія "СНІД ПОРУЧ" (1999-2000рр) за сприяння USAID і компанії РАДІО ЛЮКС. Проект реалізувався шляхом підготовки та випуску в ефір радіопрограм, що висвітлювали проблеми ВІЛ/СНІД.

3. Програма статевого виховання в Україні – призначена для школярів та підлітків, фінансована в рамках проекту TACIS BISTRO у 2000-2001р. Виконувалася спільно з англійською організацією HEALTHPROM у погодженні з Департаментом освіти Львівської міської адміністрації.

4. Українське відділення Європейського інформаційного центру "МОЛОДЬ І СНІД" (2002р). Проект здійснювався за сприяння посольства Королівства Нідерландів в Україні. Проводилися тренінги та семінари з проблем безпечної поведінки для молоді..

5. ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ "СНІД-ІНФОРМ" (2002р). Програма виконувалась завдяки підтримці організації PATH. Проведення круглих столів та тренінгів для студентської молоді м. Львова, впровадження телефону довіри "СНІД-інформ". Робота телефонної лінії була в 2003 р. підтримана фондом Євразія..

6. СТВОРЕННЯ МОЛОДІЖНОГО ОСВІТНЬО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ У СЕДИЩІ ВОЛОСЯНКА (2007р) – стало можливим за сприяння Посольства Японії в Україні.ю Центр використовується для проведення тренінгів та семінарів з проблем промоції здоров’я та збереження екологічної рівноваги.

7. "ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПІДЛІТКУ" (2007р) - програма підвищення поінформованості молоді з з проблем попередження ВІЛ/СНІД, ІПСШ та насильства у молодіжному середовищі. Програма підтримана Львівською міською радою. Видано буклети з актуальних для підлітків проблем. Буклети розповсюджуються під час тренінгів, що проводяться тренерами БФ САЛЮС. .

8. ЗДОРОВ’Я, ПРАВА ТА ВИБІР КОЖНОГО. ІНТЕГРАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК МЕРЕЖІ СЕКСУАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я ТА СЕКСУАЛЬНИХ ПРАВ (2008-2010рр) - проект підтримується Європейською Комісією і передбачає обмін досвідом з питань статевого та репродуктивного здоров’я між шістьма країнами – учасницями проекту – Естонією, Литвою, Угорщиною, Молдовою, Грузією та Україною.

Проекти для жінок:

1. ПРОГРАМА НАДАННЯ ДОПОМОГИ ЖЕРТВАМ ТОРГІВЛІ ЖІНКАМИ. У 1999-2000 рр. програма підтримувалася американською жіночою організацією Global Fund for Women і забезпечувала можливість надання медично-діагностичних послуг жінкам - жертвам торгівлі жінками, що повертаються на Україну після роботи за кордоном. З 2002 р. програма підтримується Міжнародною Організацією з Міграцій, а з 2003 року – програмою IBPP Європейської Комісії. Проект передбачав забезпечення комплексної реінтеграційної допомоги через створення спеціалізованих консультативних центрів. Проект виконувався у партнерстві з Карітас Франс та Карітас Україна.

2. ІНФОРМАЦІЙНО ПРОФІЛАКТИЧНА ПРОГРАМА "PRO FEMINAE" (2000-2001 рр.) виконувався за підтримки Міжнародного Фонду "ВІДРОДЖЕННЯ" і спрямована на підвищення рівня знань жіночого населення Львова та львівської області з проблем профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом та раннього виявлення передракових станів шийки матки.

Проекти для представників соціально незахищених та уразливих груп:

1. СТВОРЕННЯ МЕРЕЖІ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ З ЖІНКАМИ СЕКС-БІЗНЕСУ (2000р.) В рамках проекту, спонсорованого UNAIDS, проводилися фокус-групи з жінками, які працюють у секс-бізнесі та з представниками служб, що мають надавати їм медичну, інформаційну, правову допомогу; вивчалися проблеми секс-працівниць. Партнерство в ефективній профілактиці ВІЛ та підтримці ЛЖВС в тюрмах України (2003-2005 рр). Проект підтримувався програмою IBPP Європейської Комісії і виконувався у співпраці з Всеукраїнською асоціацією зменшення шкоди. Він дозволив медичним працівникам та психологам працювати з людьми, що перебувають у місцях позбавлення «МІСЯЧНЕ СЯЙВО» – програма надання інформаційнлї та медично-діагностичної допомоги ЖСБ, фінансована Інститутом Відкритого Суспільства (2001-2004рр.)., в подальшому підтримана Фондом АнтиСНІД Елтона Джона, як програма зменшення шкоди серед ЖСБ.

2. "ПОДБАЙ ПРО СЕБЕ ДІВЧИНО" (2004-2006рр.) - програма забезпечення доступу до медично-діагностичних послуг ЖСБ, що виконувалася за сприяння програми МАТRА Міністерства іноземних справ Королівства Нідерландів. В рамках програми було створено аутріч команду, яка працювала з представниками уразливих груп на вулиці.

3. "ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ТЕБЕ" - (2005р.) розробка та видання буклету для ЖСБ та його розповсюдження серед представників уразливих груп. Проект виконувався за підтримки Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні РОЗВ’язування проблем з метою поліпшення здоров’Я Програма здійснювалася у 2000 – 2006рр. спільно з американською організацією DREYFUS HEALTH FOUNDATION. За час реалізації програми в Україні було проведено 16 семінарів у Львові, у Івано-Франківську, Тернополі і Чернівцях., розроблено та виконано 563 проекти, спрямовані на поліпшення здоров’я.
Мистецтво проти СНІДу:

4. МИСТЕЦТВО ПРОТИ СНІДу – це авторська програма БФ САЛЮС, що розпочалася у 1997р. Щорічно напередодні Міжнародного дня боротьби проти СНІДу оголошується новий конкурс програми. Було проведено наступні заходи: МИСТЕЦТВО ПРОТИ СНIДУ – 1997 МОЛОДЬ ПРОТИ СНІДУ – 1998Україна І СНІД. ПЕРЕХРЕСТЯ ТИСЯЧОЛІТЬ – 1999 МОДА 2000 – антиСНІД ТЕКСТИЛЬ антиСНІД - 2001 МИСТЕЦТВО БУТИ ЗДОРОВИМ - 2002 БОДІ-АРТ-АНТИ-СНІД - 2003 ГРАФФІТІ проти СНІДу – 2004 АВТОРСЬКИЙ КОСТЮМ антиСНІД – 2005 ПРОЕКТИ БІЛЛ БОРДІВ, СІТІ-ЛАЙЦТІВ ТА ПРІНТІВ НА ОДЯЗІ ТЕМАТИКИ антиСНІД – 2006 ПОГЛЯНЬ ДОВКОЛА – презентація колекції одягу.

5. Поглянь навколо, мода антиСНІД 2008

6. Що потрібно знати підліткам

2003 Місячне Сяйво, програма зменшення шкоди серед СІН, ЖСБ

2002 "Місячне сяйво" - програма зменшення шкоди серед жінок секс бізнесу, споживачів ін’єкційних наркотиків

Дата заснування: 1996 р.
Керівники організації (П.І.П.): Служинська Олександра, кандидат  медичних  наук,  виконавчий директор фонду
Адреса організації: 79000, Львів п/с 320
Телефон: 032 240 33 62

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Вебсайт: www.salus.org.ua

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST