Статуту Львова бути ! Друк

У четвер, 10 грудня, у Львівській міській раді відбулися громадські слухання проекту нової редакції Статуту територіальної громади нашого міста. Про результати проведеної роботи розповідали Володимир Квурт – секретар Львівської міської ради, голова робочої групи з підготовки Статуту, Любомир Зубач – начальник управління «Секретаріат ради», секретар робочої групи з підготовки Статуту та Віталій Загайний – директор Центру досліджень місцевого самоврядування. Також висловити свою думку та зауваження, задати запитання мали змогу всі присутні на цих слуханнях.

 

Нагадаю, що робота над Статутом територіальної громади Львова триває ще з 2007 року. Новий його проект відрізняється як своїм змістом, так і структурою. А саме: замість 6 розділів та 62 статей Статут міста складатиметься із 11 розділів, 77 статей та 6 додатків (два з яких графічного характеру, а чотири – нормативного). Також є чимало нововведень. Вони стосуються законодавчих засад врядування, а також є і такі, які несуть регулятивний та інформаційний характер.

Якщо ж робити невеличку порівняльну характеристику, яка буде корисною для громади нашого міста, то слід звернути увагу на ті статті, які стосуються громадських слухань та місцевих ініціатив. Адже, у діючому Статуті не передбачено процедуру, яка б надала можливість мешканцям і громадським організаціям ініціювати громадські слухання, як і немає обов’язкових випадків проведення слухань і вимог щодо оприлюднення оголошення та протоколу слухань, відсутні зразки документів. У новій редакції ж є окреме Положення (детальна процедура). У ній йдеться про те, що мешканці міста можуть ініціювати громадські слухання, зібравши 200 підписів представників громадськості. Також є вичерпний перелік обов’язкових випадків проведення слухань, встановлені вимоги щодо обов’язкового оприлюднення оголошення та протоколу слухань, наявні зразки повідомлення про ініціювання, підписного листа. Що стосується права ініціативи, то у новій редакції для цього достатньо підписи 750 мешканців, тоді як у діючому статуті – 10 000.

Учасники робочої групи, яка працювала над новою редакцією Статуту територіальної громади Львова, розповідали про найважливіші зміни у ньому та зміст загалом. Зокрема, Віталій Загайний висловлював позицію громадських організацій, які брали участь у роботі над Статутом. Вона несла позитивне забарвлення, оскільки в багатьох спірних питаннях при обговоренні досягнули консенсусу.

Проте, у сесійній залі Львівської міської ради були присутні й такі представники громадськості та депутатського корпусу, які були незадоволеними змінами та усією процедурою. Слід зауважити, що явка останніх на ці та попередні громадські слухання з питань нової редакції Статуту, була зовсім невисокою.

Також незадоволеними залишились представники «Нашого права», оскільки, за їх переконанням, громадськість максимально відгородили від участі у поточній роботі над документом, не достатньо проінформували про їх права. Також торкалися питання прийняття нової редакції Статуту шляхом проведення місцевого референдум.

Насамкінець громадських слухань не обійшлось і без видовищ: пан Дяків дуже завзято намагався  довести недолугість нової редакції документу. При цьому зауважив, що ознайомився лише із чотирма статтями нового Статуту.

Після всіх обговорень та слухань, слід чекати на ухвалу депутатів Львівської міської ради. Адже тепер вони прийматимуть рішення своїм голосуванням, чи бути новій редакції Статуту територіальної громади Львова.

 

Зореслава Кадикало, Портал ГО Львова

 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST