Новий Статут Львова розширює можливості територіальної громади Друк
10 грудня відбулися другі громадські слухання проекту «Статуту територіальної громади міста Львова» у Львівській міській раді. 
У проекті Статуту визначено правові, організаційні і фінансові засади здійснення місцевого самоврядування у м. Львові, статус територіальної громади міста, принципи участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, визначено та закріплено поняття муніципальної служби, основні права і обов’язки посадових осіб міської ради, а також норми щодо етики поведінки депутата міської ради.
 
Розробники проекту Статуту акцентували на тому, що він значно розширює можливості членів територіальної громади для участі у здійсненні місцевого самоврядування, у порівнянні з діючим Статутом. Так розроблено окремі розділи, що регулюють проведення місцевих референдумів та громадських слухань, реалізацію місцевих ініціатив. При цьому, за словами керівника групи розробників проекту, секретаря Львівської міської ради Володимира Квурта, ці механізми стають більш доступними для використання на практиці.
 
Окрім цього, розділ 7 проекту статуту присвячений підзвітності та прозорості діяльності органу місцевого самоврядування, його посадових осіб, депутатів. Зокрема виписані процедури звітування міського голови, виконавчих органів, депутатів перед громадою.
 
Учасники громадських слухань, зокрема представники громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Наше Право» запропонували затвердження статуту через міський референдум. В.Квурт висловив сумнів у можливості одностайного прийняття такого складного документу через народне голосування, і зазначив, що проведення референдуму передбачає значні фінансові затрати.
 
Усі озвучені під час громадських слухань пропозиції мають бути розглянуті наступного тижня на останньому засіданні робочої групи, після чого його запропонують на розгляд депутатського корпусу Львівської міської ради.

zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST