У Львові виявили будинок - привид Друк

«Маємо будинок, який вже стоїть 2 роки, а нас просять розглядати можливість його спорудження. Це нонсенс», – так охарактеризував «нетипову» за його словами, ситуацію у якій опинилися сьогодні громадські слухання начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський.

 Заплановані на нині, 13 листопада, громадські слухання стосувалися проекту містобудівного обґрунтування реконструкції існуючої будівлі під житловий будинок на 19 квартир на вул. Шафарика, 10-а.

Із репрезентацією проекту містобудівного обґрунтування реконструкції, підготовленого ДП Міноборони України «Львівський проектний інститут» виступив генеральний директор ТзОВ «УЛОКС ЛТД» Віктор Радович.

Однак присутні на слуханнях мешканці висотного будинку 10-а на вул. Шафарика повідомили, що 5-поверхова прибудова, яка самобудом з’явилася 2 роки тому не може мати їхньої адреси, бо це нелегітимна споруда. Будинок постав на місці колишньої 2-поверхової адміністративної споруди, що стояла окремо, але внаслідок незаконної реконструкції на ній не тільки добудували три поверху, а й забудували прохід до двору. Так утворився будинок, який задимлює своїми димарями 9-поверхівку, до якої прилягає, та заступає сонце у квартирах.

«Ми не розуміємо, яким правом забудовник вкрав доріжку до нашого будинку, замурувавши проїзд для автотранспорту! Коли ми підходили з’ясувати, що і хто тут будує, нас будівельники посилали матом. Потім ходили по наших квартирах і збирали підписи погодження, але з нас ніхто не погодився із будівництвом. Тому, коли кажуть, що є згода мешканців – це неправда. Ніхто не мав права робити самовільну забудову, перекривати доступ сонця та задимлювати нам вікна», – такою є позиція мешканців, які взяли участь у громадських слуханнях.

Окрім того на ім’я Юрія Лукашевського надійшла заява від мешканців будинку10-а на вул. Шафарика, у якій вони запитують: «Про яку ще реконструкцію може йти мова 13 листопада 2009 року, якщо будівництво закінчено 2 року тому?» У своїх пропозиціях мешканці вимагають встановити снігозахисні конструкції на новозведеному будинку, бо вже були випадки травмування людей та пошкодження авт сповзанням снігу із даху. Людей турбує відсутність розрахунків достатньої інсоляції, потужності тиску подачі води і газу, незаконне замурування проїзду та інші питання, які треба було вирішувати на стадії проектування реконструкції, а не під час її узаконення по тому, як вона вже 2 роки як існує.

На думку начальника відділу територіального управління міста управління архітектури департаменту містобудування Юрія Вархоли, була порушена процедура погодження цього будівництва. Адже спершу мало відбутися закріплення земельної ділянки за незавершеним будівництвом, далі вироблення містобудівного обґрунтування. Громадські слухання, рішення виконкому. «Тепер ми стоїмо перед фактом здійсненого будівництва: віз попереду коня», – констатував Юрій Вархола.

«Нема юридичних підстав для цього будинку. Проводити зараз громадські слухання містобудівного обґрунтування – це все одно, що планувати народження дитини, якій уже 2-3 роки», – сказав Юрій Лукашевський, зауваживши, що така «нетипова ситуація трапилася уперше. Хоча, коли по-правді, то були випадки, коли в сам розпал будівництва влаштовували громадські слухання містобудівного обґрунтування.

Резолюцію нинішніх громадських слухань проекту містобудівного обґрунтування реконструкції існуючої будівлі під житловий будинок на 19 квартир м. Львів, вул.Шафарика,10-а була створена погоджувальна рада із представників Львівської міськради, забудовника та громадськості, яка у 2-тижневий термін має зібратися, аби вирішити долю самобуду, який намагаються легалізувати заднім числом.

zik

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST