Громадські організації Львова не задовольняє відсоток врахованих пропозицій Друк

27 жовтня  2009 року з ініціативи ГО «Портал громадських організацій Львова» та ГО «Інститут інформаційного права» було проведено круглий стіл на тему: «Громадські слухання як інструмент впливу на прийняття рішень міської ради».

Участь у круглому столі взяли представники міської ради та впливових громадських організацій Львова, зокрема Громадської мережі «Опора», Центру досліджень місцевого самоврядування та  Центр політичних та правових досліджень «СІМ». Захід був організований спільно з відділом громадського партнерства управління «Секретаріат ради» та  за підтримки МФ «Відродження».

 

Під час круглого столу Романом Шемберком, головою ГО «Портал громадських організацій Львова» було презентовано результати дослідження  врахування  пропозицій поданих на громадських слуханнях у м. Львові за 2007 – 2009 роки. Він зазначив, що у період з 21.02.2007 по 30.09.2009 року у м. Львові було проведено 86 громадських слухань, в яких взяло участь 4050 мешканців. На громадських слуханнях загалом було подано 896 пропозицій. Для  проведення дослідження експертами було проаналізовано матеріали протоколів громадських слухань, а також інформацію, надану виконавчими органами міської ради у відповідь на інформаційні запити ГО «Портал громадських організацій Львова».

Під час доповіді було детально охарактеризовано рівень врахування пропозицій та особливості громадських слухань в залежності від того який тип питань на них розглядався. Зокрема, було виявлено, що в управління архітектури не має інформації чи враховані пропозиції, які були внесені на слуханнях проектів будівництва.

Щодо керівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури виникли обґрунтовані підозри у примусовому «запрошенні» на громадські слухання працівників комунальних підприємств. З іншого боку на загал відзначено намагання міської ради вести відкритий діалог з мешканцями та відповідно реагувати на їхні пропозиції та зауваження. Як доказ, виконавчими органами було враховано 152 пропозиції,  що в середньому становить 23,8 % від усіх пропозицій поданих на громадських слуханнях, не враховуючи пропозиції подані у містобудівній сфері.

За словами Романа Шемберка: «Кількість та різноплановість проведених слухань дозволяє стверджувати про формування у  місті Львові певної традиції використання інституту громадських слухань як інструменту врядування містом. Однак громадські слухання як інструмент врядування виконують швидше дорадчо-консультативну функцію, ніж функцію впливу на прийняття рішень».

Також учасникам круглого столу було презентовано проект положення «Про громадські слухання в місті Львові» напрацьований робочою групою з підготовки нової редакції Статуту територіальної громади міста Львова. Під час презентації Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства, акцентував увагу присутніх на пропонованих нововведеннях, зокрема було відзначено, що у положенні прописано процедуру, яка надає можливість ініціювати проведення громадських слухань безпосередньо громадським організаціям або мешканцям Львова. Ще одним важливим нововведенням може стати норма, яка передбачає пряму відповідальність  чиновників за розгляд пропозицій поданих на громадських слуханнях.

Учасники круглого столу активно обговорили результати проведеного  дослідження, а також представлені нововведення до процедури проведення громадських слухань. Загалом більшість учасників зійшлася на думці, що найважливішою складовою громадських слухань, яка потребує покращення є процедура розгляду та  врахування пропозицій. 

Завантажити результати дослідження

Портал ГО Львова
 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST