Між громадою та забудовником діалог не вдався Друк

У середу, 21 жовтня, у стінах Львівської міської ради відбулося громадське слухання проекту містобудівного обґрунтування розміщення готелю на вулиці Льва, 2 нашого міста. Формат слухання здебільшого переростав у сварку між мешканцями сусідніх будинків майбутньої забудови та інвесторами, архітекторами. Діалог не вдавався. Обурення і переживання мешканців стосувалися побоювань про стан їхнього будинку, який під впливом можливих будівельних робіт може завалитись. Нагадаю, що намічена для розташування готелю ділянка, знаходиться у межах історичного ареалу  Львова, в кварталі державного історико-архітектурного заповідника. Також ця територія є зоною охорони ЮНЕСКО, княжою частиною Львова. Мешканці з недовірою поставились до проекту будівництва. Їхні побоювання є зрозумілими – люди переживають через відсутність будь-яких гарантій з приводу своєї безпеки, що стосується придатності їхніх домівок для подальшого проживання. Стверджують, що протягом довгого часу поширюються чутки взагалі про знесення будинків.

     Роз’яснити мешканцям ситуацію намагався Юрій Балич – директор ТзОВ «Торгова фірма «Продукт», Михайло Федик – керівник архітектурно-планувальної майстерні ТзОВ «Укрдизайнгруп» та Юрій Верхола – начальник відділу територіального управління міста управління архітектури департаменту містобудування. За їхніми словами, проектований готель на цій ділянці повністю відповідатиме правовим і нормативним вимогам щодо функціонального використання території. Першим кроком має стати знесення існуючої некапітальної споруди пункту прийому склотари та імпровізованої сцени дитячого майданчика. Готель запроектований як трьохповерхова споруда-вставка між існуючими трьох- і двоповерховими житловими будинками. Нова споруда матиме мансардні та цокольні приміщення. Будівництво готелю передбачено як перший етап реалізації програми доформування цілого кварталу. Проте люди були настільки войовничо налаштовані та обурені, що не бажали слухати прогнозів, рідко давали можливість відповісти на питання, які їх турбують.

     Якщо  говорити про підсумки цього громадського слухання, то важливим є те, що забудовник узяв на себе зобов’язання ще раз зустрітися із мешканцями прилеглих будинків. Метою майбутньої зустрічі буде довести людям, що майбутня забудова не призведе до руйнування чи завалення інших будівель. Тобто оприлюднити результати низки експертиз та проект готелю. Мешканці ж заявили, що не матимуть ніяких заперечень проти будівництва лише у тому випадку, якщо їм гарантують безпеку і цілісність домівок. 

Зореслава Кадикало, фото opora.lviv.ua

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST