В Україні практикують антикорупційне виховання молоді Друк

З 2009 року в освітню практику України вперше введено навчальний курс з антикорупції: «Корупція та відповідальність за корупційні діяння». Його вивчатимуть учні загальноосвітніх шкіл та студенти професійно-технічних і вищих навчальних закладів І та ІІ рівнів акредитації. Про це 22 жовтня у Львові під час круглого столу «Найдієвіше рецепти для боротьби з корупцією: трирічний досвід громадських організацій» розповіла директор проекту «Гідна Україна» Любов Паливода.

Курс, що має на меті ознайомити з основними методами протидії корупції, є результатом співпраці громадської організації «Центр єднання європейської молоді «За спільне майбутнє» та київської організації «Школа рівних можливостей», за підтримки проекту «Гідна Україна».

Для вдосконалення змісту курсу до співпраці запросили фахівців Міністерства освіти і науки України та групу вчителів-новаторів для апробації циклу уроків у школах в рамках факультативів. В межах курсу учням та студентам розповідатимуть про корупцію, як злочин проти моралі та суспільства, ознайомлять з видами, формами та наслідками корупційних дій, а також методів боротьби з корупційними проявами на практиці.

«Важливо, що громадська ініціатива впровадити такий курс виходить саме з Львівської області. До створення цього курсу були залучені освітяни, котрі обговорювали навчальні програми, підручник та посібник рецензували вчителі та директори шкіл, у навчальних закладах впроваджували факультативи та навчальні спецкурси. Оскільки школа ставить перед собою навчальні та виховні цілі, то морально-правове виховання та формування правових засад учнівської молоді є важливим», - прокоментувала заступник начальника Головного управління освіти і науки ЛОДА Богдана Біляк

Курс вивчатимуть за спеціальним підручником та навчально-методичним посібником «Корупція та відповідальність за корупційні діяння», котрий затверджено грифом Міністерства освіти та науки України та Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти.

zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST