Від 2 до 7 млн українців виїхали до Європи та Америки Друк

22 жовтня у Львові відбулася культурологічно-практична конференція «Україна в епоху комунізму – трагедія людської цивілізації: уроки та висновки сучасників».

Мета конференції – привернути увагу суспільства до викривлених понять та закостенілих стереотипів, нав’язаних комуністичним режимом, які впливають на суспільну свідомість.

За словами організатора конференції, керівника творчого об'єднання "Велеско" Остапа Стека, зараз відроджуються сили, які зневажають Україну та українців, які нав’язують думку, що українці не мають сили і ними треба керувати.

«У першій частині конференції мова йтиме про історію, з акцентом на стереотипах радянського союзу, у другій частині – дебати, з висновком, яким способом протистояти містифікації, яка існувала за часів Радянського Союзу», - зазначив у вступному слові Остап Стек.

Як зазначив у своїй доповіді директор меморіального музею жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Тарас Чолій, у 1920-30 роках на території Галичини існувала велика кількість потужних громадських спортивних, економічних й інших організацій, які допомагали українцям, це була така собі «країна в країні». «Зараз існує понад 100 громадських організацій у Львові, серед яких хіба пластуни та ще 2-3 організації реально діють», - зазначив Тарас Чолій.

Також, він зазначив, що на поч. 1930-х років в Галичині уряд Польщі, застосовуючи різні методи, сприяв еміграції українців в країни Європи та в Америку. «За даними Петра Мірчука, лише в 1929 році – виїхало 53 тис. українців. Цьому сприяли еміграційні бюро ,які створювали поляки. На місця українців приїжджали поляки. Подібна ситуація складається зараз: за різними даними від 2 до 7 млн. українців виїхали до Європи та Америки. Виїжджають ті, хто може і хоче працювати – середній клас. Натомість в Україні відчувається відсутність громадянського суспільства», - зазначив Тарас Чолій.

Організатори конференції: ЛОО ВГО "Товариство відродження української нації", ТО «Велеско».

 

zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST