Меморіал “Тюрма на Лонцького” отримав статус національного Друк

13 жовтня, Президент України Віктор Ющенко своїм Указом № 828/2009 надав Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького” у Львові статус національного та доручив Кабміну підпорядкувати його Українському інституту національної пам’яті.

Директор Меморіалу Руслан ЗАБІЛИЙ наголосив: "Надання статусу національного Меморіалу "Тюрма на Лонцького" є не тільки визнанням героїзму українського народу на державному рівні, а й наступним кроком Президента України у засудженні злочинних комуністичних репресій і вшануванні національної пам'яті".

Текст Указу розміщений на сайті Президента України

Меморіал «Тюрма на Лонцького» розташований у Львові в приміщенні тюрми, де знаходились каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. Це перший в Україні музей-в’язниця.

28 червня 2009 р. Центр досліджень визвольного руху та Служба безпеки України відкрили перший етап експозиції Меморіалу. Початкову експозицію Меморіалу «Тюрма на Лонцького» розташовано на першому поверсі будинку, де максимально збережено автентичний вигляд колишньої тюрми, яка не зазнала жодних змін відтоді, коли тут перебували політичні в’язні. 

Ресурсний центр Гурт

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST