У Львові обговорили перспективи розвитку співпраці бізнесу та громадських організацій Друк

9 жовтня в  рамках 2-го Екуменічного Соціального тижня відбувся кафе-семінар на тему «Співпраця соціально-відповідальних компаній із неурядовими організаціями як інструмент мінімізації негативного впливу кризових процесів на суспільство». Учасниками кафе-семінару стали представники влади, соціально-орієнтованого бізнесу, благодійних фондів та громадських організацій.
 
Під час кафе – семінару учасники дискутували на тему існуючого стану та перспектив розвитку співпраці бізнесу та НГО, можливості створення сприятливого середовища для розвитку співпраці бізнесу, влади та НГО, законодавчих ініціатив щодо розвитку філантропії в Україні. Формат кафе-семінару сприяв плідному спілкуванню та напрацюванню рішень. 

Розпочалась подія  з питання розуміння корпоративно-соціальної відповідальності бізнесом та третім сектором. Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства управління "Секретаріат ради" Львівської міської ради представив результати опитування "Співпраця бізнесу та громадських організацій м. Львова. Думка сторін", організованого Відділом громадського партнерства управління "Секретаріат ради" Львівської міської ради та Львівською бізнес-школою УКУ.


Антон Арапетян, координатор відділу досліджень та розвитку LvBS, представив результати дослідження «Бізнес, керований цінностями». «Для порозуміння між бізнесом та громадським сектором щодо спільних проектів, слід розуміти, чого хочуть обидві сторони.

Для успішної співпраці громадським організаціям, які мають хорошу репутацію і цінні проекти, варто лише зрозуміти, який вектор для здійснення соціальної діяльності обрала компанія. Не пропонувати будувати школи компаніям, які вирішили докластись до озеленення планети», - зазначив Арапетян.

Друге питання  – конкретні ініціативи співпраці  між бізнесом та НГО – розкрили на прикладі досвіду великих національних соціально-відповідальних компаній з уст їх представників , а також Руслан Краплич,  директор Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження", говорив про перспективи створення сприятливого середовища для розвитку співпраці бізнесу, влади та неурядових організацій на користь місцевої громади. 

Важливе місце  в обговоренні зайняло питання  впровадження законодавчих ініціатив  щодо вдосконалення правового регулювання  підтримки неприбуткових організацій, в рамках чого було розроблено відповідні Законопроекти: про відсоткову філантропію та про підтримку неприбуткових організацій зі сторони юридичних осіб. Наталія Алєксєєва, заступник начальника управління "Секретаріат ради" виступила з експертним поглядом на питання, після чого відбулось обговорення серед учасників.

Детальна інформація про 2ий ЕСТ на сайті: www.esw.org.ua 

 

Портал ГО Львова

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST