СБУ відмовилася від музею, у якому могла б залякувати потенційних політв Друк

 

УСБУ у Львівській області цілком підтримує ініціативу громади зробити музей «Тюрму на Лонцького» суспільним надбанням.

Про це «Львівському порталу» повідомив начальник прес-служби УСБУ у Львівській області Володимир Кривошея, коментуючи лист представників громадськості, котрі вимагають вивести музей з підпорядкування СБУ.

За даними прес-служби, минулого року за ініціативою Служби безпеки України на території колишньої в’язниці  „на Лонцького” відбулася екуменічна панахида за невинно загиблими у стінах в’язниці. Це стало початком процесу відновлення історичної правди та залучення громадськості до вивчення трагічного минулого, пов’язаного зі злочинами нацизму і сталінізму на території Галичини, які раніше були недослідженими. З того часу вдалося здійснити ряд конкретних кроків задля фактичного створення музею на території колишнього слідчого ізолятора Управління СБУ у Львівській області.

25 вересня п.р. під час зустрічі Голови СБУ В. Наливайченка, голови Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» К. Ющенко, директора меморіалу «Тюрма на Лонцького» Р. Забілого, колишніх політв’язнів І. Калинець і Ю. Шухевича, було повідомлено, що згідно із дорученням Президента, Меморіалу планується надати статус національного, і надалі він діятиме під егідою Українського інституту національної пам’яті. 

 

Львівська газета

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST