На Скелях Довбуша встановили меморіальний знак пластуну Роману Шухевичу Друк

У неділю, 4 жовтня, на одній із Скель Довбуша біля села Бубнище Долинського району Івано-Франківської області відбулася урочиста посвята та відкриття меморіального знаку пластуну Романові Шухевичу.

Таблиця інформує про геройський вчинок молодого «Шуха» (таким було пластове псевдо майбутнього командира УПА) під час 2-ї Крайової Пластової зустрічі у серпні 1925 року, коли юнак та його товариш встановили на вершині скелі «Вежа» український прапор. Через брак спеціального спорядження пластуни були змушені підніматися без належної страхівки. До них цю скелю підкорювали лише австрійські альпіністи-тірольці. Тому, окрім патріотичного аспекту даної події, вчинок Романа Шухевича трактується як один з перших зафіксованих випадків українського скелелазіння.

Встановлення та урочистості з нагоди посвяти таблиці організовано Музеєм-архівом Пластового руху за сприяння пластового куреня «Ватага Бурлаків», що цими днями проводив на Скеляхь Довбуша пластовий вишкіл зі скелелазіння «Крок по вертикалі». На урочистостях були присутні члени роду Шухевичів, зокрема донька генерала Чупринки Марія Шухевич-Трильовська, ветерани УПА, члени довоєнного підпільного Пласту, діти пластунів, що брали участь в 2-й Крайовій пластовій зустрічі 1925 року, а також близько 40 пластунів різного віку з різних міст України.

Один  з організаторів дійства та ініціатор проекту Андрій Котлярчук наголосив, що збереження пам’яті про перші покоління пластунів є не менш важливим, аніж вшанування військових чи політичних діячів того часу. Адже саме пластове виховання сформувало практично всю еліту українського визвольного руху середини XX ст. Відчайдушний вчинок Шухевича на скелях Довбуша – один з яскравих прикладів для молоді сьогодення, що спонукатиме їх до такої ж готовності відчайдушно відстоювати національні інтереси на рідній землі.

Ярина Вдовичин
прес-секретар Львівського осередку Пласту

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST