Студенти ЛНУ ім. І.Франка обурені ставленням до студентського самоврядування Друк

29 вересня у Львівському національному університету ім. І.Франка (ЛНУ ім. І.Франка) відбулась звітно-виборча конференція студентського самоврядування, яка пройшла з порушеннями.

Зокрема, студенти не почули жодного звіту про діяльність самоврядування за попередній рік, також студентського лідера Франкового університету обрали з порушеннями. Про це наголошує ЛММГО „Студент за Студента”.

"Передусім варто наголосити, що рух "Студент за студента" не зацікавлений в жодному з кандидатів. Тут головне, аби було дотримано регламенту та не було порушень. Ми хочемо відстояти права студентів на чесні та прозорі вибори їх університетського лідера", - зазначив ZAXID.NET голова ЛММГО "Студент за Студента" Назар Драла.

За його словами, виборча комісія неодноразово змінювала регламент, а обрання на посаду голови студентського самоврядування провела за допомогою таємного голосування, хоча, за положенням про студентське самоврядування, воно повинно бути відкритим. Найбільш очевидним порушенням стало те, що у підсумку проголосували 190 осіб (по 91 голосу за кожного з кандидатів і 8 делегатів утрималось), хоча перед початком конференції голова мандатної комісії оголосила, що зареєстровано лише 184 учасники. Це вже дало підстави назвати вибори недійсними, а результати конференції – незадовільними. Проте обрання голови самоврядування було проведено повторно. Цього разу – відкритим голосуванням. Хоча на цей момент у залі залишилось трохи більше дев’яноста учасників, що є недостатнім для зібрання кворуму (2/3 з 210). Головою обрали і затвердили Арсена Грабчука, студента факультету міжнародних відносин.

"Багато студентів, які прийшли на вибори студентського лідера університету, не змогли проголосувати, а згодом – частина з цих людей просто пішла. Зважаючи на те, що не було кворуму, то вибори треба провести повторно. Наші дії: перший крок – визнати, що вибори нелегітимні, провести перевибори. Міркую, що найближчим часом ми сядемо за стіл переговорів, і у межах двох тижнів буде проведено повторні вибори", - додав Назар Драла.

zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST