У місті Лева – “Парад левів” Друк

1 вересня у внутрішньому дворику Ратуші (пл. Ринок, 1) завдяки Громадській організації “Срібні крила” та під­тримці Львівської міської ради втретє стартує “Парад левів” – арт-фестиваль, основним об’єктом творчості якого є скульптура лева в натуральну величину.

Львівська газета, 01.09.2009

  Наголошують організатори, лев із давніх-давен є символом Львова: скульптури, барельєфи, герби із зображенням цієї тварини можна побачити в найрізноманітніших куточках міста. За легендами, львів­ські леви оберігають Львів і його жителів, несучи багато­вікову службу на вулицях рід­ного міста. Тож цілком зрозуміло, що головним героєм фес­ту став його символ.

Скульптуру лева створив молодий львівський скульптор. З неї відлиють 35 однакових фігур. Основне завдання учасників проекту – придумати для левів яскравий оригінальний дизайн і характер згідно з концепцією фестивалю. Мета заходу – привернути до дійства якомога більше учасників, а тому фігури левів розмальовуватимуть відомі люди, професійні художники, а також усі охочі.

Сама акція розмальовування триватиме впродовж двох тижнів на подвір’ї Ратуші. На декілька тижнів дворик перетвориться на творчу майстерню, його відкриють для всіх охочих побачити таїнство перетворення звичайних паркових фігур на витвори мистецтва. Потім скульптури перенесуть для показового “параду” на площу Ринок. Упродовж тижня леви тішитимуть око львів’ян і гостей міста своєю присутністю в міському інтер’єрі.

Цікаво, що цьогоріч “Парад левів у Львові” розширить територію. Мистецькі скульптури помандрують різними містами України (зокрема, всіма обласними центрами країни). На завершення акції розмальовані скульптури від імені громади Львова подарують містам обласного значення, а “Лева глядацьких симпатій” презентують столиці.

Нагадаємо, вперше арт-фестиваль “Парад левів” відбувся 2007 року. Під час заходу розмалювали 20 скульп­тур левів. Їх розмальовували і відомі художники, і відомі українські діячі: художник Юрій Кох, поет Юрій Андрухович, співак Олег Скрипка, мер Львова Андрій Садовий. Тоді фестиваль відвідали понад 250 ти­сяч осіб, зібрано близько 400 тисяч гривень. За ці кошти в різних районах Львова змонтували шість дитячих майданчиків.

Оксана Жила, Львівська газета

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST