Сім років Скнилівській трагедії Друк

27 липня минуло сім років від трагедії, яка сталася на Скнилівському летовищі під час проведення авіаційного шоу. На знак цієї сумної дати по всьому Львову цього дня вивісили державні прапори з траурною чорною стрічкою.

Львівська газета, 02.08.2009

На Скнилівському летовищі відправили спільний молебень за загиблими. На церемонії були присутні родичі жертв, представники громадських організацій, керівництво Львівської ОДА та Львівської обласної ради, які поклали вінки до меморіалу загиблих під час авіашоу.

Від імені мера Андрія Садового до присутніх звернувся директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Олексій Побурко.

"Це жахлива трагедія для Львова. Ми повинні зробити все можливе, щоб такого в нашому місті ніколи не повторилося. Я у скорботі з усіма. Хочу вкотре попросити вибачення за владу, людей, які допустили цю трагедію", – цитує звернення міського голови Львова УНІАН.

Тим часом понад 90 осіб, потерпілих унаслідок скнилівської катастрофи, звернулися з позовом до Європейського суду з прав людини проти держави Україна. Вони вважають, що Україна порушила Конвенцію з прав людини Організації Об’єднаних Націй за сімома пунктами. За словами голови громадської організації "Скнилівська трагедія" Стефана Козака, незважаючи на те, що позов до Євросуду коштує дуже дорого, ніяких видатків вони не несуть. Їх на себе взяла громадська організація "Скнилівська трагедія". Основна мета, якої домагаються позивачі, аби подібні трагедії в Україні не повторилися, і їм виплатили достатні компенсації. Тим паче, що потерпілі від різних трагедій у нашій державі не мають ніяких прав.

Нагадаємо, 27 липня 2002 року під час авіаційного шоу на Скнилівському летовищі у Львові зазнав катастрофи винищувач Су-27. Унаслідок падіння літака на натовп глядачів загинуло 77 осіб (серед них 28 дітей) і постраждало близько 250. За кількістю загиблих скнилівську трагедію вважають найбільшою аварією в історії авіаційних шоу.

Віктор Мельничук, Львівська газета, 02.08.2009

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST