Без Попелюшки, зате з освідченням Друк
У неділю, 2 березня, у Львівському будинку вчених відбувся благочинний весняний бал, який організували студенти Українського католицького університету.

У неділю, 2 березня, у Львівському будинку вчених відбувся благочинний весняний бал, який організували студенти Українського католицького університету.

Кошти, зібрані на балу, підуть на лікування десятирічного В’ячеслава Гнатюка. У хлопчика – пухлина мозку, йому потрібна складна операція за кордоном.

Благочинний бал оголосив відкритим мер міста Андрій Садовий, який прибув на нього з дружиною Катериною. Він побажав усім забути про роботу й думати лише про весну та кохання. Після цього дебютанти станцювали традиційний полонез.

Дами у пишних сукнях та кавалери у фраках вальсували в усіх залах під звуки камерного оркестру. Я підгледіла сцену, коли хлопець дарував дівчині... обручку.

Як розповіла студентка четвертого курсу гуманітарного факультету УКУ Галя Шостак, підготовка до весняного балу тривала два місяці. "Ми запросили викладачів зі школи "Еліт", аби вони навчали студентів та працівників університету танцювати класичні танці, – говорить Галина. – Зголосилося аж 120 охочих. Отець-ректор Борис Гудзяк відразу підтримав студентську ініціативу й посприяв проведенню балу".

За словами організаторів свята, з родиною В’ячеслава Гнатюка студенти УКУ познайомилися у Києві під час Помаранчевої революції. "Гостювали у Гнатюків, – уточнює Галя Шостак. – В УКУ навчається двоюрідна сестра хлопчика, тож з його сім’єю підтримувалися контакти. Хотілося чимось допомогти, але не знали як. Студенти не можуть зібрати багато грошей, от і вирішили провести бал".

За оренду приміщення заплатила міська рада, інші організаційні питання допомогли вирішити спонсори. Багато хто переказав кошти відразу у фонд лікування В’ячеслава. Загалом на балу вдалося зібрати 8 756 гривень. Це – кошти за запрошення і з благочинних скриньок, які стояли у залах. Як пояснила Галина, в Україні операцію, яка потрібна хлопчику, роблять в кілька етапів – кожні два роки. У Німеччині ця операція робиться один раз, але коштує 44 тисячі євро.

"У Літургії є чудові слова – "гору піднесіть серця", – каже віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович. – Цей вечір також вимагає піднести вгору серця, відкритися для інших. Бал повертає в минуле, піднімає духом і відвертає від звичного ритму життя".

"Високий замок", 04.03.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST