Боротьба за студентський квиток Друк

Конкурс на найпопулярніші факультети у львівських вишах - 10-30 абітурієнтів на одне місце

Суботня пошта, 19.07.2009

 До завершення вступної кампанії залишилося менше двох тижнів (до 29 липня). Поки абітурієнти бігають приймальними комісіями, здаючи документи, "Пошта" поцікавилася, які факультети цьогоріч найпопулярніші серед випускників шкіл, на які напрями абітурієнти найактивніше подають заяви. Те, що конкурси у вишах будуть серйозними, свідчать довжелезні черги в університетах.

Школа гіппократів

Найперше ми навідалися до Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. Як повідомив Михайло Перепелиця, відповідальний секретар приймальної комісії вишу, найпопулярнішим напрямом серед цьогорічних абітурієнтів є "лікувальна справа". Сюди вже подано понад 800 заяв. З цієї кількості абітурієнтів за державні кошти зможе навчатися тільки 167 осіб, тобто конкурс тут наразі становить п'ять людей на місце. А може бути ще вищий, бо до завершення вступної кампанії ще доволі багато часу. Кому не вистачить набраних балів, аби навчатися на державній формі навчання, може спробувати поборотися за місце на платній, хоча і їх небагато - 133. Поки що дещо менший конкурс на напрям "педіатрія": на 109 державних місць претендує понад 420 абітурієнтів, тобто 4 особи на місце. І є ще 11 місць на платній формі. Найбільше шансів потрапити на державну форму навчання є в абітурієнтів, які подавали документи на напрям "медикопрофілактична справа". За бюджетні кошти тут зможе навчатися 90 студентів. Уже подано 300 заяв, тобто конкурс - більше трьох осіб на місце.

Стільки ж заяв уже зареєстрували на "стоматологію", та зважаючи на те, що державних місць є тільки 10, то на один студентський квиток претендує аж 30 осіб. Ті, кому не пощастить вчитися за рахунок держави, можуть спробувати щастя на платній формі навчання, там є 240 місць.

Франковий виш

У Львівському національному університеті ім. І. Франка, як і в попередні роки, найактивніша боротьба йде за право здобути фах правника. Цьогоріч конкурс на цьому напрямку становить понад 10 осіб на місце. Як повідомив Андрій Гаталевич, відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ, на цей напрям вже подано понад 1600 заявок, а на державній формі зможе навчатися тільки 145 осіб. Для тих, кому не вистачить набраних балів, залишиться ще 355 місць на платній формі навчання.

Понад 10 осіб претендують на одне державне місце і на економічному напрямі, зокрема, на міжнародній економіці - на 20 державних місць претендує понад 260 осіб. А на напрямку "економіка підприємства" на 15 бюджетних місць претендує майже 600 абітурієнтів. Суворим буде конкурс і на факультеті іноземних мов. Охочих стати знавцями англійської мови та літератури є вже майже 800, та державі потрібно тільки 60 спеціалістів, а на напрямку "англійськоукраїнський переклад" конкурс - 17 осіб на місце. Майже вісім абітурієнтів претендує на одне місце на історичному факультеті та шість - на географічному.

Львівська політехніка

Боротьба за право навчатися на державній формі тут набуває також неабиякого розмаху. Наприклад, на напрямку "соціологія" на одне державне місце претендує 13 осіб, а бюджетних місць всього 15. Здобути фах за напрямком "економіка підприємства" пощастить тільки тому, хто набрав справді високі бали під час зовнішнього незалежного оцінювання, адже на 30 державних місць претендує понад 370 осіб, тобто більше 12 на місце. Аби стати маркетологом доведеться конкурувати за одне державне місце з 9 абітурієнтами. На 20 бюджетних місць тут вже подали заявки понад 180 випускників шкіл.

Менше хвилюватися доведеться тим абітурієнтам, які подали документи на фах "документознавство та інформаційна діяльність". Наразі за одне державне місце доведеться конкурувати чотирьом абітурієнтам.

Кому пощастить стати студентом й отримати омріяний студентський квиток, буде відомо орієнтовно 10 серпня. А до того, мабуть, жоден абітурієнт спокійно не засне.

Олена ГАЛИНОВИЧ, Суботня пошта, 19.07.2009

 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST