Інтернетфорум для людей з особливими потребами Друк

У Львівському міському центрі реабілітації "Джерело" почали працювати комп'ютерні курси "Вебдизайн та початки вебпрограмування". Започаткування таких курсів стало можливим завдяки спеціальному комп'ютерному обладнанню, адаптованому для неповносправних.

У Львівському міському центрі реабілітації "Джерело" почали працювати комп'ютерні курси "Вебдизайн та початки вебпрограмування". Започаткування таких курсів стало можливим завдяки спеціальному комп'ютерному обладнанню, адаптованому для неповносправних.

 

На курсах молодь зможе отримати навички вебдизайну та вебпрограмування, створення інтернетфоруму "Світ разом", адміністрування вебсайтів та інтернетфоруму.

 

Головна мета курсів - сприяти людям з особливими потребами реалізувати своє право на спілкування та працевлаштування через створення інтернетфоруму для людей з особливими потребами.

 

"Спілкування людей з особливими потребами між собою - одна з найболючіших проблем у нашому суспільстві. Такі люди часто не мають можливості вийти на вулицю, поспілкуватися з ровесниками. Найдоступнішим засобом спілкування для таких людей є телефон", - розповіла Леся Олендій, піарменеджер НРЦ "Джерело".

 

Ще одна серйозна проблема, яка постає перед людьми з особливими потребами, - працевлаштування. Архітектурні бар'єри, непристосованість приміщень, відсутність супроводу просто унеможливлюють працевлаштування таких людей. Найкращий варіант вирішити цю проблему - створити сприятливі умови для роботи вдома. Комп'ютерне обладнання, яке встановили в "Джерелі", розроблене спеціально для людей з особливими потребами.

 

"Трекболи, які використовують замість стандартної миші, допомагають людям із порушенням тонкої моторики швидше працювати з комп'ютером, оскільки вони є більш стійкими. Куля, за допомогою якої можна керувати курсором на екрані, дуже зручна, оскільки можна на неї лише покласти руку і крутити її, а не пересувати мишкою", - розповідає Павло Казнарський, керівник комп'ютерних курсів.

 

Ще одним нововведенням є система керування комп'ютерною мишею за допомогою дихання. Вона дає змогу натискати ліву та праву кнопку миші вдихом або видихом. Клавіатура для таких комп'ютерів також спеціальна - з великими кнопками, а це допомагає швидше набирати текст.

 

Навчальний план з курсу "Вебдизайн та початки вебпрограмування" розрахований на 56 занять, по два заняття в тиждень. Зараз навчається молодь 17 - 35 років. З вересня планують організувати курси для дітей шкільного віку.

 

Олена ГАЛИНОВИЧ,
 Суботня пошта, 25.06.2009
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST