Альянс Франсез вже у Львові! Друк

Французи, як і кожний народ, з давніх-давен оспівують свою мову, наділяючи її низкою метафор...

 

Французи, як і кожний народ, з давніх-давен оспівують свою мову, наділяючи її низкою метафор, як-от: "Це чудова мова. Тому, хто вміє її оберігати, вона дарує незлічені багатства, слова, яких нам бракує для того аби розуміти один одного, й силу для того, щоб жити в гармонії..." або "Французька мова – це ті прекрасні ріки, які збагачують місця, якими вони протікають"…

 

Важлива роль французької мови в світі зумовлена й тим, що такі поняття як Свобода, Права людини, Братерство були вперше проголошені французькою.

Львів`ян завжди цікавила культура, історія та мова Франції, адже як підтверджує статистика, 265 мільйонів людей розмовляють французькою мовою в якості першої або другої мови. Французьку мову найбільше вивчають у світі після англійської. Вона є рідною мовою для 70 мільйонів осіб із 492 мільйонів - громадян Євросоюзу і посідає 9-те місце в світі за розповсюдженістю.

Населення України, враховуючи її оптимальне географічне розташування (між Росією і Європейським Союзом та маючи доступ до моря і до всіх континентів), має особливу необхідність володіння іноземними мовами, зокрема французькою.

Свідченням цього слугує успішна діяльність у Львові громадської організації «Альянс Франсез», представництва Фундації, яку було засновано в Парижі ще у 1883 році.

Сьогодні осередки мережі "Альянс Франсез" знаходяться у 135 країнах.

В Україні їх є дев`ять у найбільших містах (Дніпропетровськ, Запоріжжя, Луганськ, Львів, Одеса, Рівне, Севастополь, Сімферополь, Харків). Вони тісно співпрацюють з Посольством Франції в Україні, Французьким культурним центром в Україні та між собою.

Таким чином зрозумілою стає мета діяльності мережі "Альянс Франсез" в Україні, а саме: популяризація французької мови та франкомовної культури шляхом сприяння вивченню французької мови, пізнанню літератури та культури Франції та франкомовних країн, зміцненню позицій французької мови як мови міжнародного спілкування, навчання, освіти, сприяння підтримці інтелектуального, наукового та культурного потенціалу у світі, звичайно ж у логічному поєднанні з культурно-моральним надбанням нашої рідної української мови та культури.

"Альянс Франсез" м. Львова зосереджує свою діяльність на кількох ключових напрямках, а саме: допомога у вивченні французької мови дорослим та дітям; надання консультативної допомоги у пошуку потрібної інформації щодо навчання у вищих навчальних закладах Франції, вивчення та вдосконалення рівня володіння французькою у лінгвістичних центрах Франції, у підборі літератури різнопланового характеру (художньої, наукової, дитячої, публіцистичної, аудіо- та відеопродукції), тощо.

Безперечним є проведення "Альянс Франсез" культурно-мистецьких акцій у нашому місті в рамках проекту Французької весни в Україні (квітень), тижня Франкофонії (березень), дня Французького Альянсу (жовтень) у співпраці з Львівською міською радою та іншими партнерами організації.

На закінчення зазначу, що людина, яка вивчає іноземну мову, набуває статусу інтелігентної, освіченої, а якщо цією мовою є французька – її вивчення веде до реального пізнання не лише шедеврів світової літератури, філософії, педагогіки, медицини, тобто науки в цілому, а також дає можливість спілкування, а відповідно, співпраці, з народами інших країн, представниками франкомовного світу, сприяючи в такий спосіб вдосконаленню, самореалізації та становленню особистості.

"Альянс Франсез" ви знайдете за адресою: м. Львів, вул. Огієнка, 18А, тел.: 297 08 31, е-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Наталія ДЕМЧУК,
 Львівська газета, 22.06.2009
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST