У Винниках безпритульним немає де складати одяг, постіль, харчі... Друк

"Оселі" потрібні господарські приміщення. Однак дозволу на їх спорудження немає

"Оселі" потрібні господарські приміщення. Однак дозволу на їх спорудження немає

 

"Сьогодні нам не дозволяють будуватиcя, а завтра скажуть забиратися з цієї території, - обурюється керівник ГО "Оселя" Олеся Саноцька, де проживають та проходять курс реабілітації двадцять безпритульних осіб. – Мешканці з вулиці Молодіжної, будинки яких межують з “Оселею”, написали до міської ради Винник лист-наклеп про те, що ми збираємося будувати виробниче приміщення, де будуть випари лаків, фарб… Що у нас постійні нічні пиятики…".

Будинок, у якому живуть бездомні, збудовано за кошти закордонних партнерів, зокрема мережі нідерландських фондів. Олеся Саноцька каже, що їм просто ніде складати білизну, постіль, одяг, посуд, меблі, продукти харчування. Немає де ставити машини. Тому й виникла така потреба - збудувати господарські приміщення.

"Наша земельна ділянка впирається у вулицю Молодіжну, у цьому районі - будинки нового типу, - каже пані Олеся. – Ми майже оформили усі документи на будівництво, залишилося отримати додатковий висновок "Архбудконтролю". Але там затягують із цим: підійдіть завтра, наступного тижня… Остаточний висновок архітектор так і не дав".

Олеся Саноцька каже, їй сказали, що це питання треба виносити на виконком. Відтак виконавчий комітет призупинив своє попереднє рішення про надання дозволу на будівництво (у паперах написано, що будуватимуть на цій території господарсько-складський корпус. – Авт.). "Пізніше це питання винесли на сесію Винниківської міської ради. Депутати утрималися і сказали, що не можуть прийняти рішення про будівництво, бо цим питанням, мовляв, займається виконком. Натомість прокуратура надсилає припис, що рішення має ухвалити сесія". Якесь замкнуте коло… “Причому прокуратура наводить якісь статті, яких ми маємо дотримуватися, - каже пані Саноцька. – А у міській раді мені кажуть, що ніхто і ніколи не приймав таких рішень на сесії. Мені сказали, йдіть і домовляйтеся з прокурором. Що це означає?".

"Якщо мешканці ляжуть на дорогу і скажуть, щоб “Оселі” взагалі не було, то що, влада піде на поступки? – обурюється Олеся Саноцька. – Не можна приймати рішення лише на основі звернень мешканців. Влада має перевіряти, що люди говорять. “Оселю” збудовано за кошти наших міжнародних партнерів. З міського бюджету ми ані копійки не просили".

Можливо, знайшлися зацікавлені особи у цій земельній ділянці? "За чутками, інспектор податкової та лікар начебто скупили кілька земельних ділянок на вул. Молодіжній. Чиясь земельна ділянка межує з нашою територією, - каже пані Саноцька. – Але це такі самі припущення, як те, що ми збираємося розгорнути шкідливе виробництво".

ЛМГО "Спільнота взаємодопомоги "Оселя" – соціальний заклад, де мають можливість проживати та лікуватися бездомні люди (м. Винники, що поблизу Львова, вул. І. Франка, 69). Тут працюють психологи та соціальні працівники. Якщо людина прийшла п’яною, вона повинна або покинути заклад, або розпочати лікування. Усі безпритульні мають право перебувати тут, дотримуючись певних правил. Вороже поставилися до "Оселі", на щастя, не усі мешканці Винник. Є люди, які підтримують "оселівців" та допомагають їм.

Сюзанна БОБКОВА,
  Високий Замок, 22.06.2009
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST