Львів укотре дивували ... флюоромистецтвом Друк
У Львові вперше відбувся фестиваль флюоромистецтва "Lviv Lumines". Він тривав десять днів, з 5 по 14 червня, у стінах Львівського Палацу Мистецтв. Організатори дивували відвідувачів виставкою полотен більше десятка майстрів. Також львів’янам та гостям міста пропонували відвідати майстер-класи, виступи ді-джеїв та шоу-балету "SIRIUS", помилуватись світловою виставою та потанцювати на вечірках.
lumines_2.jpgІ справді, у нашому місті ще не відбувалось подібного за спрямуванням фестивалю, адже цей напрям мистецтва є досить новим і майже невідомим широкому загалу. Організатори зазначили, що їм самим було надзвичайно цікаво займатися приготуваннями і проводити цей фестиваль, оскільки до кінця передбачити реакцію відвідувачів не міг ніхто. Адже багато для кого існування такого напрямку як флюоромистецтво було відкриттям.

Як все відбувалося, чи перший млинець не став комом у горлі мистецького життя Львова, чи задоволені організатори та відвідувачі – про все це читайте нижче у коментарях, з перших вуст…

Ірина Клеменко (співорганізатор фестивалю): "Ми хотіли показати цей вид мистецтва широкому загалу, оскільки раніше він був представлений виключно в андеґраунді – це переважно якісь закриті трансові вечірки. Цього разу ми запрезентували його у Львові. Думаю, що вдалося нам абсолютно все, адже ми привезли 14 авторів зі всієї України. А саме, крім авторів зі Львова, приїхали з таких міст як Одеса, Житомир, Ужгород, Київ. Виставка пройшла дуже вдало, також тішить і оцінка мистецьких кіл та публіки. Відвідуваність перевершила всі сподівання - за день в середньому до нас завітало більше 200-300 відвідувачів. Ми побачили ефект і тому плануємо цей фестиваль провести ще не один раз.

Щодо труднощів, то вони виникали лише через фінансування. Адже є автори з інших країн (з Росії на приклад), яких ми хотіли залучити, але це все додаткові кошти за проїзд та інше. Саме тому нам не вдалося привезти тих людей, на яких ми спочатку розраховували. Проте, фестиваль у майбутньому однозначно набуде міжнародного масштабу."

Андрій Андросюк ( співорганізатор фестивалю, виконавчий директор благодійного фонду "Європейське місто"): "Виставка вийшла дуже неочікуваною, це саме щодо того, як її сприйняв відвідувач. Були побоювання, що частина людей її просто не зрозуміє, і, можливо, буде до цього негативно ставитись. Проте наші побоювання не справдились, відвідувачі дуже зацікавлені, надзвичайно захоплені. Незважаючи на те, що виставка має свою специфіку, її всі позитивно сприймають, звідусіль чуємо лише позитивні відгуки.

Самі полотна, які тут представлені, несуть в собі елементи транс-культури. Тому, можливо не всім людям є зрозумілою сама тематика. Така-от специфіка. Та попри це відвідувачі надзвичайно зацікавлені, їм подобається. Люди спочатку дивляться, потім цікавляться і таким чином більше дізнаються про це мистецтво."

Настя (відвідувачка виставки , учасниця майстер-класу): "Виставка мені надзвичайно подобається, я вже втретє за цей тиждень сюди прийшла, щоб порозглядати полотна, відчути цей особливий настрій. Проте майстер-класи дещо розчарували, я очікувала більшого, адже нам лише кілька хвилин пояснили техніку, роздали фарби та папір і в подальший процес не втручалися. Хотілося б, щоб навпаки підходили майстри і безпосередньо щось радили учасникам. Крім того, не завадило б якби поставили якісь столи, адже декому доводиться малювати і на підлозі навколішки. Що стосується співвідношення ціна-якість, то теж є певні зауваження. На флаєрі я прочитала, що квиток на цей майстер-клас коштує п’ять гривень, а коли прийшла, виявилось, що десять. Ціна, зазначена на флаєрі ще нормальна, але тих грошей, які я фактично заплатила за можливість взяти участь у майстер-класі, захід не оправдав."

Максим (відвідувач виставки, учасник майстер-класу): "Мистецтво досить своєрідне, його, на мою думку, не кожен може зрозуміти. Хоч і виставка є дуже психоделічною, на полотнах можна розгледіти багато цікавих роздумів про всесвіт, життя і смерть. Що стосується майстер-класу, на який я прийшов разом із своїм другом, то він видався надзвичайно коротким, тривав приблизно шість хвилин. А ще нам не вистарчило пензликів, тому малювали тим, що опинилось під руками."

Фото: http://www.lumines.com.ua

 

Зореслава Кадикало для ngo.lviv.ua
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST