Табу на шум Друк

У Львові розробили Правила дотримання тиші у громадських місцях

У Львові розробили Правила дотримання тиші у громадських місцях

 

Сигарети та спиртні напої не єдині згубники людського життя. Вчені довели, що й шум скорочує вік людини в середньому на 1012 років. Задля забезпечення законних прав та інтересів громадян стосовно дотримання тиші у громадських місцях на території нашого міста депутат Львівської міської ради Анатолій Забарило на громадських слуханнях у Ратуші представив проект ухвали "Про затвердження Правил дотримання тиші у громадських місцях на території м. Львова". Цей проект розроблений відповідно до Конституції України та інших законодавчих актів, які захищають інтереси громадян щодо акустичного комфорту.

Частина українських міст уже давно прийняла такі ухвали. У Львові ж наразі це лише регулятивний акт, якому ще належить пройти розгляд, вивчення та ухвалу. Можливо, що на сесію Львівської міської ради його винесуть вже в липні. У разі непередбачених обставин - на початку вересня 2009го. Для прийняття потрібні голоси 46 депутатів.

Нагадаємо, що, згідно з нормативними документами, допустимий рівень шуму, встановлений санітарними нормами - 40 дб у денний (з 8.00 до 22.00) та 30 дб у нічний (з 22.00 до 8.00) час. Проводити будівельні, ремонтні та будьякі інші роботи, що супроводжуються шумом, заборонено з 21.00 до 8.00, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. "Професійні" салюти можна влаштовувати з 8.00 до 22.00 у місцях, де проводяться театральні, спортивні та інші культурнорозважальні заходи, і на відстані ста метрів від потенційно небезпечних об'єктів. Інші варіанти - лише за спеціальними дозволами.

Правила обов'язкові до виконання для підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичних осіб: приватних підприємців та просто громадян. А за їх порушення на території міста передбачена адміністративна відповідальність.

Отож, той, хто заважатиме спокою мешканців, буде платити штраф від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів. Але якщо порушення зафіксоване двічі впродовж року, то можуть забрати, до прикладу, дозвіл на будівництво чи відповідну ухвалу на проведення діяльності.

Водночас Правила не стосуються зборів, мітингів, демонстрацій, про які завчасно повідомлено владу. Також заборона не поширюється на відзначення державних та міських свят. Контроль за виконанням Правил здійснюватиме міське управління міліції. У разі складніших випадків - санітарноепідеміологічна служба.

Оксана ЛОЇК,
  Суботня пошта, 14.06.2009
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST