Де в Україні найкраще жити? У Львові! Друк

Журнал "Фокус" представив третій щорічний рейтинг "55 найкращих міст для життя в Україні". Цьогорічним переможцем престижного рейтингу визнано місто Львів.

 

Журнал "Фокус" представив третій щорічний рейтинг "55 найкращих міст для життя в Україні". Цьогорічним переможцем престижного рейтингу визнано місто Львів.

На останній сходинці опинився Судак (загальна кількість балів – 221). Вперше у цьому рейтингу брали участь Славутич, Кривий Ріг, Ніжин, Мелітополь. Про це повідомив у ратуші головний редактор журналу “Фокус” Михайло Гладкий під час спільної прес-конференції з міським головою Андрієм Садовим.

Аби визначити найкраще українське місто для проживання, експерти керувалися такими критеріями: рівень міграції (скільки людей приїхало до міста і скільки виїхало), інфраструктура (кількість дитячих садочків, шкіл, лікарень, ринків), бюджет (витрати міського бюджету з огляду на одного жителя). Не менш важливим показником у визначенні переможця є стан екології (у Львові, щоправда, екологія "шкутильгає"), криміногенна ситуація (кількість злочинів на 10 тис. жителів). Також брали до уваги діловий потенціал міста (Львів у цьому питанні майже не відстає від Києва), скільки відсотків безробітних, якою є середня зарплата у місті (у Львові середня зарплата - 1744 грн., у Києві – 2918 грн.), якість житлово-комунальних послуг, ціни на нерухомість (у нас ціни тримаються доволі високі), кількість вищих навчальних закладів та культурних заходів, які щороку відбуваються у місті. І на останок – туристична привабливість. Львів набрав максимальну кількість балів - 549. Дихає нам у спину Київ (542 бали). У п’ятірці лідерів, окрім Львова та столиці, – Івано-Франківськ, Чернівці (минулорічний переможець), Ялта.

Дехто, може, скептично поставиться до цих результатів. Хто, як не львів’яни, знають усі “больові точки” рідного міста. Жителям Львова плакати хочеться від того, що у нас діряві дороги, вода за графіком, що старовинні балкони можуть впасти на голову (тьху-тьху), а в парках - сміття (недостатня кількість смітників у місті, а ті, що є, зазвичай переповнені). Затори – болюча тема водіїв. Сморід у центрі міста від солярки та вихлопних газів транспорту. А в якому вигляді театр ім. М. Заньковецької? Cерце кров’ю обливається… Львівським посадовцям не варто заколисувати себе такими рейтингами… Попереду чимало роботи!

Першу позицію забезпечили Львову насамперед діловий та освітній потенціал, а також рівень культурних заходів (у нас відбуваються близько ста фестивалів щороку), туристична привабливість міста. За двома останніми показниками Львів набрав максимальну кількість балів. “У 2007 і 2008 роках перші місця рейтингу посідали невеликі міста, населення яких не перевищує півмільйона. Статистика цього року показала, що великі міста переживають економічні негаразди легше: у них високий запас фінансової міцності, більше можливостей з точки зору ринку праці”, - каже Михайло Гладкий. У Львові проживають 854 тисячі осіб.

А ось деякі інші міста, які мають високі показники у різних "номінаціях". Наприклад, Енергодар (Запорізька область) став містом з найбільш високим рівнем заробітної плати – 3303 грн. Одеса – місто з найменшим рівнем офіційного безробіття (0,6%). У Львові безробіття - 0,9%, у Києві – 0,7%. У Ялті найбільш розвинута інфраструктура, а в Коломиї – найнижча кількість правопорушень на 10 тис. населення. Найбільш придатна для життя екологія у Чернігові. Це місто по праву можна назвати найчистішим в Україні. Київ – місто з найбільшими витратами на одного жителя. У Харкові – найвищий освітній потенціал. А найдешевше житло – в Маріуполі (ціни на нерухомість у чотири рази нижчі, ніж київські).

Поради Львову від головного редактора журналу «Фокус»

"Щоб кількість львівських опадів була прямо пропорційною кількості води у кранах".

"Бажаємо вам запаковувати запах львівських кав’ярень та кондитерських і відправляти його на експорт".

"Просимо вас налагодити випуск кам’яних левів і таким чином допомогти вирішити проблему дефіциту архітектурних пам’яток в інших містах України".

"До Євро-2012 у Львові з’являться новий стадіон, аеропорт. Бажаємо вам, щоб до Національної збірної України з футболу увійшло якомога більше львів’ян".

"Радимо вам частіше забиратися на Високий замок. Те, що звідти видно, сильніше за будь-яку кризу".

"Вважаємо, що для Львова два мери добре, але один краще!".

Коментар для "ВЗ"

Богдан ТИМКОВИЧ, начальник відділу Міністерства регіонального розвитку та будівництва (колишній львів’янин)

Я вже розіслав електронкою цю новину усім знайомим львів’янам, які працюють у столиці. Усі в захваті і дуже раді за рідне місто. Львів – компактне, і справді європейське місто. У Києві безліч проблем. Чимало радянських готелів, які не прикрашають столицю, затори. Культура обслуговування у нас не на найвищому рівні - порівняно зі Львовом. Але Київ, як і Львів, надзвичайно гарне місто - Кручі над Дніпром, Паркова алея, гідропарк на Трухановому острові на Дніпрі, село Пирогово – музей старовинної архітектури просто неба. У столиці всі адміністративні будівлі – Секретаріат Президента, Кабмін, Верховна Рада… Але міська влада – слабенька. Ось, нещодавно у парку ім. Стуса повирубували старовинні дерева. Збиралися там будувати багатоповерхівку. Громадськість “відбила” парк. Зараз там встановили пам’ятник Стусу.

У Львові, звичайно, проблем вистачає, особливо з водою. Але це питання поступово вирішується. У деяких районах міста вода – цілодобово. Київ можна порівняти з Москвою. Але Москва набагато швидше розбудовується. Львів маленькими кроками, але швидше, ніж столиця, наближається до Європи.
 

Сюзанна БОБКОВА,
  Високий Замок, 12.06.2009
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST