Користувачі Інтернету об’єдналися проти будівництва готелю у центрі Львова Друк

На площі Ринок 4 червня у Львові відбувся флеш-моб проти будівництва готелю на розі вулиць Краківська-Вірменська за концепцією, яка перемогла на міжнародному архітектурному конкурсі. Ініціативна група учасників самоорганізувалася через ЖЖ-спільноту.

На площі Ринок 4 червня у Львові відбувся флеш-моб проти будівництва готелю на розі вулиць Краківська-Вірменська за концепцією, яка перемогла на міжнародному архітектурному конкурсі. Ініціативна група учасників самоорганізувалася через ЖЖ-спільноту.

Залишити по собі великий потворний архітектурний слід – схоже, ідея-фікс кожного міського голови Львова. Василь Куйбіда залишив по собі в центрі міста неповторну будівлю "Укрсоцбанку", а от його наступникам поки реалізувати неординарні проекти не вдається. Щоправда, Любомир Буняк, поновлений на посаді мера, далі наголошує на потребі будівництва Високого Замку, а інший керманич міста Андрій Садовий уже дав дозвіл на проектування готелю в історичній частині міста на розі вулиць Вірменська-Краківська, який в народі вже встигли охрестити "бункером". При цьому обидва мери Львова активно ігнорують як історико-містобудівні обґрунтування, так і думку громади міста.

Сьогодні обурення львів’ян вилилось у флеш-моб, під час якого на площі Ринок спорудили імпровізований готель- "бункер" з картонних коробок, склеєних скотчем. Ця споруда, за словами учасників флеш-мобу, гармоніює із площею Ринок краще, аніж проект готелю на Вірменській-Краківській, який переміг на міжнародному архітектурному конкурсі.

"Наш проект є конкурентноздатний, адже він також не погоджений з компетентними органами, як і проект готелю на Вірменській-Краківській. Однак, на відміну від проекту готелю-бункера, наш проект не зруйнує усі довколишні пам’ятки архітектури", - переконаний координатор акції Ярослав.

Паралельно із цим проект готелю, який мають збудувати на Вірменській-Краківській, викликає обурення не лише пересічних львів’ян, але й низки незаангажованих архітекторів, фахівців у сфері містобудування та пам’яткоохоронної громадськості.

За словами голови Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрія Салюка, під час проведення конкурсів щодо будівництва готелю було порушено чинне законодавство. Зокрема, абсолютно проігнороване історико-містобудівне обґрунтування щодо спорудження у цьому місці об’єкту. До того ж не враховані вимоги щодо поверховості готелю, а також вимоги щодо поділу вікон і входів.

"Це абсолютно звичайна нова архітектура, яку хочуть збудувати в історичному середовищі", - наголошує Андрій Салюк.

Депутат Львівської міської ради, представник громадської організації "Спільнота" Віра Лясковська також наголошує, що за своїм архітектурним рішенням споруда майбутнього готелю ніяк не вписується в історичне середовище, і в жодному разі не може бути збудована у центрі. "Така будівля може з’явитися на території, де має постати стадіон до Євро-2012. Там це цілком можливо і за формою, і за напрямком, в якому має розвиватися місто", - зазначає вона.

Натомість думка міських чиновників чітка – вони активно підтримують будівництво в історичній частині міста готелю, який викликав шалене обурення львів’ян. Першим же лобістом проекту є начальник міського управління архітектури Юрій Криворучко. Власне, саме пан Криворучко під час засідання виконкому, на якому було надано дозвіл на проектування готелю на Краківській-Вірменській, відверто розповідав членам виконкому про те, що і як вигідно інвестору-забудовнику.

"Проект будівництва готелю лобіює десяток львів’ян, які мають невідомо-які зацікавлення у тому, щоб цей об’єкт постав у цьому місці. Я не знаю, які є мотиви, але це звичайне лобіювання проекту", - впевнений Андрій Салюк.

Віра Лясковська також обурена ігноруванням думки громади зі сторони чиновників. "Протестує громадськість, проти виступають поважні архітектори, не дає своєї згоди управління охорони історичного середовища. Утім, нас ніхто не хоче чути", - зазначає вона.

Позаяк "здаватися" львів’яни не планують. Голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк запевняє, що для того, аби перешкодити будівництву готелю- "бункера" у центрі Львова громадськість використовуватиме усі можливі методи.

"Ми будемо використовувати всі можливі методи, аби Львів не був спотворений цим об’єктом і його не викинули зі списку світової спадщини ЮНЕСКО", - обіцяє Андрій Салюк.

Нагадаємо, компанія ТзОВ "Будінвест" є орендарем земельної ділянки, що відведена для забудови готельного комплексу. Площа території відведеної "Будінвест" складає 868 м.кв.

Відповідно до рішення від 3 вересня 2004 року вважалося за доцільне "відтворення втраченої історичної забудови північного ринкового кварталу в межах: вул. Краківська - вул.Вірменська, 12; вул. Вірменська - вул.Краківська, 4", а ТзОВ "Будінвест" дозволялося вкласти кошти у проведення історико-архітектурних та археологічних досліджень. Згодом ТзОВ "Будівінвест" мало опрацювати проект консервації та фрагментарної реставрації залишків підвалів втраченої забудови 16-18 ст й розробити проект регенерації втраченої структури забудови кварталу і погодити його у встановленому порядку. Однак, від цих передбачених заходів фірма плавно перейшла до опрацювання можливості будівництва нової споруди, а відтак, було проведено конкурс, на якому й було визначено проект готелю, що мають намір збудувати на розі вулиць Краківська-Вірменська. Автор проекту-переможця у конкурсі Хуберт Герман.

Передбачена дата введення в експлуатацію цього готелю в експлуатацію - 2011 рік, цей чотиризірковий готель будується у рамках підготовки Львова до Євро-2012.

За матеріалами Львівського порталу та Захід.нет.

  Громадський портал Львова, 04.06.2009
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST