Незрячі отримали абетку Друк

В Україні побачила світ уні­версальна абетка для незрячих. Її підготувала за сприяння посольства Канади в Україні Львівська організація УТОС спільно з видавництвом "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА"

В Україні побачила світ уні­версальна абетка для незрячих. Її підготувала за сприяння посольства Канади в Україні Львівська організація УТОС спільно з видавництвом "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" – розповіла "Газеті" голова ЛОО УТОС Оксана Потимко.
 
За її словами, це перше таке видання в Україні – лівий бік розвороту книги надруковано на товстому картоні з яскравими малюнками, правий дублює цю сторінку на прозорій плівці, її надруковано шрифтом Брайля. Така книжка придасться незрячим дітям, у яких зрячі батьки, або ж нав­паки. Раніше такі сім’ї не мали змоги разом із дітьми вив­чати грамоту й мусили спеціально для цього наймати репетиторів. За словами пані Потимко, на теренах колишнього СРСР такі книжки ще не видавали, вона бачила їх хіба що в Нідерландах.

Окрім того, до видання додали диск із музикою і текстами, які пояснюють зміст ілюстрацій. Музику спеціально написав львівський композитор Юрій Саєнко, а озвучили актори Львівського театру імені Марії Заньковецької Леся Бонковська та Василь Коржук, а також зрячі й незрячі діти. Посольство Канади надало грант на закупівлю брайлівського принтера – він коштує 90000 гривень. Тираж книги – 300 примір­ників, її розповсюджуватимуть по спеціалізованих бібліотеках, а також у сім’ях, які мають потребу в такій абетці.

 

 

 

Олександр СИРЦОВ,
  Львівська газета, 07.05.2009
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST