Ділянка під готель із запитаннями Друк

8 травня, у Львівській міській раді заплановані громадські слухання містобудівного та історико-містобудівного обґрунтування реконструкції та будівництва адміністративно-готельного комплексу на вул. Драгоманова, 48-48а.

8 травня, у Львівській міській раді заплановані громадські слухання містобудівного та історико-містобудівного обґрунтування реконструкції та будівництва адміністративно-готельного комплексу на вул. Драгоманова, 48-48а.

Згідно з інформацією сайта Львівської міськради, замовником реконструкції та будівництва є ТзОВ "Хімтранс", розробником містобудівного обґрунтування - ДІПМ "Містопроект", історико-містобудівного обґрунтування - УРСНР "Укрзахідпроектреставрація". Загалом новий об'єкт має розміститися на майже 18 сотках землі.

Громадські обговорення - річ потрібна, але щодо землі під зведення чергового готелю є низка запитань. Насамперед - за даними "Пошти", Львівська міська рада не надавала ТзОВ "Хімтранс" землю в оренду на вул. Драгоманова, 48. Принаймні досі жодного подібного рішення не було і немає.

Є інший документ про землю за цією адресою. Згідно з інформацією, оприлюдненою на сайті міськради, містобудівне обґрунтування реконструкції та будівництва адміністративно-готельного комплексу на вул. Драгоманова у м. Львові виконане на замовлення ТзОВ "Хімтранс"(угода 10024 - 2008) з урахуванням матеріалів, серед яких і "постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2007 р. про визнання права користування на умовах оренди земельної ділянки на вул. Драгоманова, 48, та прийняття рішення про передачу в оренду земельної ділянки площею 0,0781 га".

Утім, саме рішення суду не є документом (актом), що в розумінні положень чинного земельного законодавства дозволяє суб'єктові приступити до використання земельної ділянки. Згаданим вище рішенням Львівського апеляційного адміністративного суду (нагадаємо, що головою цього суду у той час був сумнозвісний суддя Ігор Зварич) Львівську міськраду як власника земельної ділянки лише зобов'язано вирішити питання землекористування у спосіб передачі такої ділянки в оренду ТзОВ "Хімтранс". Власне питання "Про користування ТзОВ "Хімтранс" земельною ділянкою на вул. М. Драгоманова, 48" було у порядку денному пленарного засідання сесії Львівської міськради 12 червня 2008 р. Цим документом передбачалося "передати ТзОВ "Хімтранс" земельну ділянку площею 0,0781 га (у тому числі площею 0,0046 га у межах червоних ліній) на вул. М. Драгоманова, 48, в оренду терміном на 50 років для обслуговування адміністративної будівлі за рахунок земель житлової та громадської забудови за функцією використання - землі комерції". Однак депутати міськради відповідного рішення, що є підставою для укладення договору оренди земельної ділянки, не ухвалювали. Тому завчасно говорити про те, що частина земельної ділянки належить товариству на правах оренди.

Якби рішення було прийнято, то "Хімтранс" мав би укласти з Львівською міськрадою "договір оренди землі та провести його державну реєстрацію". Поза тим, немає проголосованого та підписаного мером рішення, відповідно, немає й договору оренди землі (хоча й на цих майже 8 сотках розташована споруда у власності ТзОВ). Отож, як можна говорити про будівництво об'єкта, якщо частина ділянки на вул. Драгоманова, 48, за згаданою фірмою не закріплена? Документ є на 10 соток, зокрема Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,1059 га (серія ЛВ № 097038 з планом меж земельної ділянки).

У розпорядженні "Пошти" є документ за підписом начальника управління архітектури міськради Юрія Криворучка "Про розгляд містобудівного та історико-містобудівного обґрунтування реконструкції та будівництва адміністративно-готельного комплексу на вул. Драгоманова, 48-48а", датований 6 лютого 2009 р. за № 5-12699/2401. Власне у цьому документі написано, що управління архітектури департаменту містобудування вважає можливим розміщення у межах земель житлової та громадської забудови адміністративно-готельного комплексу на вул. Драгоманова, 48-48-а, на земельній ділянці площею 0,184 га за умови: отримання згоди ЛНУ ім. І. Франка на блокування планового будівництва зі спорудою університету; узгодження із суміжними землекористувачами планового будівництва по межі земельної ділянки; дотримання пам'яткоохоронного законодавства в межах охоронної зони ландшафтно-рекреаційного комплексу "Цитадель". Цікаво, що саме у цьому документі чомусь чорним по білому написано, що згадані вище 0,0781 га вже в оренді!

Учора "Пошта" безпосередньо запитала в головного архітектора міста, чи виконані три перераховані пункти і чи мають у Ратуші відповідь на них, на що Ю. Криворучко був лаконічним: "Коли подадуть документи на наступний етап погоджувати проект, тоді й буде видно, чи вони виконали ці умови". За його ж словами, дозвіл на проведення будівельних робіт дає інспекція архітектурно-будівельного контролю, а проект погоджує "Укрінвестекспертиза". "Управління ж архітектури лише погоджує містобудівне обґрунтування та скеровує його на громадські слухання. Містобудівне обґрунтування затверджує виконком міськради, в якому містяться містобудівні вимоги, умови та обмеження до проектування об'єктf", - додає Ю. Криворучко.

Планований готельний комплекс межуватиме з факультетом електроніки ЛНУ ім. Івана Франка, який розташований на вул. Драгоманова, 50. Його декан - Ігор Половинко - сказав "Пошті", що вперше чує про майбутній готель. "Загалом я проти зведення готелю, адже це заважатиме навчальному процесу. Тим паче, у нашому приміщенні маємо зріджені гази. А це несумісно щодо сусідства із житловими приміщеннями", - зазначив декан факультету електроніки.

 

Ірина ЦИЦАК,
  Суботня пошта, 05.05.2009
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST