Що таке НАТО і з чим його "їдять"? Друк

Молодь з різних країн Європи дізналася про це у Львові

Молодь з різних країн Європи дізналася про це у Львові

 

Для чого молоді люди з різних країн (українці з усіх куточків держави, голландці, молдавани, румуни, хорвати, азербайджанці, грузини і турки) приїхали до Львова? Щоб взяти участь у проекті "Модель НАТО-2009", який вперше реалізували в Україні. Це не агітація за чи проти вступу у Північноатлантичний альянс - молоді люди намагалися змоделювати різні варіанти співпраці України з НАТО.

Чотири утворені у рамках проекту комітети - військовий, соціальний, політичний та економічний - написали резолюції, де подали своє бачення таких питань, як безпека енергоресурсів, можливі воєнні конфлікти у Криму, розміщення елементів системи ПРО у країнах-сусідах тощо. Всі охочі прослухали курс лекцій про Альянс. Відбулися два телемости з Брюсселем, під час яких експерти НАТО відповідали на найнесподіваніші запитання.

Студенти зустрілися з Мішелем Дюре, директором Центру інформації та документації НАТО в Україні, та екс-міністром закордонних справ України Борисом Тарасюком. Останній виконував у проекті роль генсека НАТО. "Я не думаю, що програма такого камерного формату зможе реально змінити ситуацію в масштабі цілої України, - зауважив Борис Тарасюк. - Але молоді люди з України і з-за кордону, які мають недостатньо знань з цієї теми, можуть краще дізнатися про структуру Альянсу. Радий їм у цьому допомагати".

Кожен з учасників називав свої причини рішення взяти участь у "Моделі...". Олександр Петрянич хоче "нарешті отримати чітку відповідь щодо термінів вступу держави в Альянс". Іванна Ільченко проходила подібні навчання в Європі, до Львова приїхала порівняти. Голландець Юст Говенс - журналіст, який моніторить питання членства в НАТО, їздити на такі заходи - його робота. А хорватка Іванка Плащак вчиться на юриста-міжнародника. Проект "Модель НАТО-2009", вважає вона, допоможе їй у навчанні.

За словами координатора "Моделі..." Миколи Пеха, після програми молоді люди матимуть уявлення, що таке НАТО і для чого воно існує. Бо коли минулого року в Криму проводили соцопитування, то виявилося, що 95% респондентів - проти вступу України в НАТО, але за членство у Північноатлантичному альянсі... "Часто люди і гадки не мають, чим же насправді є така таємнича для них структура, але піддаються політичній пропаганді. Проект має на меті бодай частково зруйнувати стереотипи", - заявив Микола Пех.

Ольга ЛИПИНСЬКА,
  Високий Замок, 31.03.2009
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST