Новий піар від Садового: кіоскам – ні, алкоголю – так? Друк

Не інакше як піар-акцією називають представники малого та середнього бізнесу кампанію львівського мера Андрія Садового про неприпустимість продажу алкоголю і тютюну неповнолітнім.

Новий піар від Садового: кіоскам – ні, алкоголю – так?

Не інакше як піар-акцією називають представники малого та середнього бізнесу кампанію львівського мера Андрія Садового про неприпустимість продажу алкоголю і тютюну неповнолітнім.

Підприємці переконані, гучними гаслами львівський керманич насправді прикриває свою "ідею-фікс" - ліквідувати усі малі архітектурні форми. Натомість, переконані МАФівці, продаж неповнолітнім львів’янам спиртного та сигарет у магазинах та супермаркетах поза увагою мера. Причина цього – нагле і цинічне лобіювання їхніх інтересів.

Вихід із ситуації вбачають або ж у тотальній забороні продавати алкоголь та тютюн як у МАФах, так і в магазинах, які розміщені неподалік навчальних та спортивних закладів, лікарень та парків. Або ж у жорсткому контролі зі сторони влади та громадських організацій за продажем алкогольних напоїв та тютюнових виробів, аби їх бува не продавали неповнолітнім.

Підприємці переконані, ліквідація малих архітектурних форм не вирішить проблему тютюнопаління та вживання алкгольних напоїв неповнолітніми, адже вони просто "затоварюватимуться" у більших магазинах. Натомість це збільшить армію безробітних львів’ян, яких у кіоксках міста працює близько 10 тисяч, та зменшить надходження до міської казни.

Крім цього, підприємці з МАФів наголошують, не варто забувати і про соціальні заходи, які мали б стати профілактикою купівлі неповнолітніми спиртного та алкоголю. Зокрема, йдеться про роз’яснювальну роботу зі сторони батьків та вчителів. У той же час, міського голову Львова закликають не впроваджувати у місті "сухий закон", а запропонувати молоді безкоштовну або ж, принаймні, недорогу альтернативу відпочинку із сигаретою та пляшкою пива.

"Львівській владі потрібно розробити план заходів щодо відновлення безкоштовних гуртків та спортивних секцій при школах", - переконаний голова громадської організації "Я львів’янин" Андрій Антонищак. За його словами, наявні спортивні комплекси у Львові є надто дорогими для пересічного неповнолітнього. Окрім цього, він закликає посадовців міської ради припинити популяризацію алкогольних та слабоалкогольних напоїв у телевізійних репортажах.

Загалом же підприємці з МАФів ідею боротьби із продажем тютюнових виробів та алкогольних напоїв неповнолітнім підтримують. Вони, зокрема, пропонують організувати круглий стіл під патронатом ЛМР за участі громадських організацій, контролюючих органів, виробників пива та тютюнових виробів та обговорити можливі шляхи вирішення проблеми. "Ми підтримуємо ідею Садового, але не підтримуємо дій, спрямованих на знищення МАФів", - підсумовує Андрій Антонищак.

Коментують

Андрій Антонищак, голова ГО "Я – львів’янин": "Продаж алкоголю і тютюну неповнолітнім – це не проблема тільки МАФів, їх продають усюди"

"Я – львів’янин", це організація, яка захищає інтереси підприємців малого та середнього бізнесу. Хочу заявити, що ми підтримуємо ідею Андрія Садового щодо неприпустимості продажу алкоголю і тютюну неповнолітнім, але ми не підтримуємо дії, направлені на знищення малих архітектурних форм.

Ідея хороша. Не потрібно кривити душею, адже направду продаються сигарети, спиртне, пиво неповнолітнім особам. Але їх продають скрізь і всюди. Це не проблема тільки МАФів, це також проблема і широкоформатних і вузькоформатних магазинів. Тому ідея про заборону продажу алкоголю та сигарет в малих архітектурних формах, м’ягко кажeчи, не є позитивною.

Якщо забороняти продаж алкоголю і тютюну – то забороняти повсюди, якщо дозволяти – то дозволяти, але з певними умовами. Ми підтримуємо ідею контролювати продаж пива і сигарет у Львові, але всіх треба поставити в рівні умови".

Андрій Садовий, міський голова Львова: "Ми виключимо МАФи, в яких продали неповнолітнім алкоголь і цигарки, зі схеми розміщення МАФів на території Львова"

"Ви бачили по медіа інформацію, коли дітям продають алкоголь і сигарети. У мене була на цю тему розширена нарада із представниками податкової, санстанції, прокуратури, міліції. Ми обговорювали сюжет, який був на телебаченні, коли у Франківському районі у двох кіосках дітям продали алкоголь. Державні служби мене запевнили, що згідно з чинним законодавством будуть зроблені всі належні висновки, і ці МАФи перестануть працювати, порушуючи закон.

Окрім цього, вчора знову по медіа були оприлюднені матеріали, коли дітям в центрі міста в кіосках біля школи №8 на знов продали алкоголь. Це велика біда. І це біда не тільки Львова, це біда всієї України. На сьогодні Україна нищить своє покоління. Ми повинні у Львові показати приклад.

Я не можу зрозуміти тих продавщиць, які, напевно, мають своїх дітей, і продають дітям дванадцяти-тринадцяти років вино і цигарки. Найцікавіше, що, продаючи вино, вони ще їм радять, яке вино купувати, дають штопор і стаканчики. Людьми таких продавщиць назвати неможливо, тому що жоден прибуток і заробіток не має вартості, коли мова йде про здоров’я дитини.

На наступному пленарному засіданні, ми виключимо МАФи, в яких продали неповнолітнім алкоголь і цигарки, зі схеми розміщення МАФів на території Львова".

Роман Андрусишин, депутат Львівської міської ради, ГО "Спільнота": "В умовах постійних непорозумінь з міською владою, підприємці самі зацікавлені в тому, щоб випадків незаконного продажу цигарок і алкоголю у Львові не було" 

"Проблему продажу тютюну і алкоголю дітям можна вирішити, якщо строго дотримуватись норм законодавства. Зрозуміло, що в кіосках простіше продати пиво і цигарки неповнолітнім, але тим не менше, кіоски, які мають ліцензії на їх продаж, розташовані на значній віддалі від навчальних закладів. Здається, ця відстань становить 200 метрів.

На скільки мені відомо, підприємці зараз строго дотримуються цієї норми. Звичайно, я не можу стверджувати, що так є в усіх МАФах, але, якщо мешканці міста десь зафіксують незаконний продаж алкоголю і тютюну, вони можуть поскаржитися в міську раду. Влада має на це відреагувати відповідно.

З іншого боку, я знаю, що і самі підприємці сьогодні контролюють одні одних, зокрема, цією проблемою зайнялася громадська організація "Я - львів’янин". В умовах постійних непорозумінь з міською владою, малі підприємці самі зацікавлені в тому, щоб випадків незаконного продажу цигарок і алкоголю у Львові не було". 

  Львівський портал, 25.03.2009
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST