У Львові напрацювали проект малої конституції міста Друк
Робоча група з розробки нового Статуту територіальної громади міста Львова завершила перший етап своєї роботи - напрацювання проекту основного документу. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив секретар Львівської міської ради Володимир Квурт, який очолив робочу групу.
leo.jpgРобоча група з розробки нового Статуту територіальної громади міста Львова завершила перший етап своєї роботи - напрацювання проекту основного документу. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив секретар Львівської міської ради Володимир Квурт, який очолив робочу групу. 

Статут є основним нормативно-правовим актом територіальної громади, визначає правові, організаційні і фінансові засади здійснення місцевого самоврядування у Львові, а також статус територіальної громади міста, принципи участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування.

Згідно з даним проектом, статут матиме вищу юридичну силу стосовно інших актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування в м. Львові. Новий проект статуту містить 11 розділів, поділених на 77 статей та 7 додатків. Над Cтатутом працювала робоча група, до якої входили представники виконавчих органів та депутатського корпусу Львівської міської ради, громадських організацій, науковці, експерти, фахівці.

"У підготовці документу ми керувались європейською Хартією про місцеве самоврядування, міжнародно-правовими стандартами щодо місцевого самоврядування, Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами. Я переконаний, що Статут територіальної громади Львова забезпечить нові стандарти взаємовідносин і поступального розвитку нашого міста, стане якісним кроком у становленні самоврядування в Україні", - сказав В. Квурт.

У проекті малої конституції Львова вміщено загальну історичну довідку про місто, закріплено у дату святкування Дня міста, вміщено окремий розділ щодо територіальної організації міста (описує поняття меж міста, порядок їх закріплення і зміни, характеризує територіальний устрій міста). Також присвячено окремий розділ щодо участі членів територіальної громади міста у здійсненні місцевого самоврядування, описано статус членів територіальної громади міста та їх права та інші нововведення.

Крім того, Статут закріплює і визначає поняття муніципальної служби, основні права і обов’язки посадових осіб міської ради, а також норму щодо етики поведінки депутата міської ради.

Проект Статуту найближчим часом передадуть на аналіз та експертизу у Львівський Національний Університет ім. І. Франка, на юридичний факультет та в Академію державного управління при президентові України, а також відповідним профільним громадським організаціям та ВНЗ.

"Ми плануємо до червня цього року отримати відповідь щодо аналізу даного документу і винести його на громадські слухання. Після погодження на громадських слуханнях документ виноситиметься на розгляд Львівської міської ради. Маємо намір восени презентувати львів’янам нову "Малу конституцію Львова - статут територіальної громади міста", - додав В. Квурт.

 

Львівський портал
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST