“Соціальний психоз” у Львові Друк

У мистецькому середовищі Львова відбувся "Соціальний психоз". Ні, не лякайтесь, адже це всього-на-всього наскрізна ідея літературно-мистецького проекту "МамаДеЯ", що його 27 лютого організувала молодіжна організація Youth of the Nation.

У мистецькому середовищі Львова відбувся "Соціальний психоз". Ні, не лякайтесь, адже це всього-на-всього наскрізна ідея літературно-мистецького проекту "МамаДеЯ", що його 27 лютого організувала молодіжна організація Youth of the Nation.

Від першої зустрічі митців під назвою "МамаДеЯ" минув рік. Тоді учасники виступали проти військових дій у світі, ворожнечі в суспільстві, презентували божевілля – все незвичне для людей. Цього разу пошук тем, які турбують сус­пільство (звідси й назва проекту "МамаДеЯ") торкнувся проблеми "Соціальний психоз", що яскраво проявляється в щоденному штурмуванні людей рекламою, політикою й економічною кризою, які вже стали невід’ємними атрибутами наших щоденних розмов.

Організаторам уперше вдалося заручитися спонсорською підтримкою. Як стверджує Любов Артеменко, одна з авторів проекту, на жаль, можливостей представлення творчого потенціалу в молоді обмаль, адже творчий осередок перебуває в замкненому колі, й молодим талантам складно знайти свого слухача. Саме для цього й створено цей проект.

Усі літературні вечори, що входять до літературно-мистецького циклу – це поєднання декламації поезії та прози, виступи музичних гуртів, а відтепер і театру. Розпочався вечір із театральної постановки: актори в коробках показували, наскільки тісно щодня люди пов’язані з рекламою. З мікрофонів лунали пропозиції поповнення рахунку й інших, на думку постановників, непотріб­них речей. Згодом тематику продовжили молоді письменники. З Луцька приїхала Юлія Смаль: "Це не зовсім моя тема, адже здебільшого пишу для дітей, але в "МамаДеЯ" беру участь уже не вперше і щоразу намагаюся підтримати актуальну тематику".

"Інтимний психоз – це також психоз", – вважає лауреат багатьох конкурсів Наталія Пасічник. Вона шукала нових слухачів, декламуючи вірші зі збірки "Гра в три руки". До слова, рукопис цієї книжки здобув лауреатство літературного конкурсу "Смолоскип", а також нагороду літературного фестивалю “Неосфера”. Публіку пожвавили виступи київського гурту Stinx і львівського "ҐОДО". Наприкінці заходу перцю додав Вано Крюґер, відомий читачам своїми публіка­ціями в газеті нової молоді "Бійцівський клуб", у незалежному культурологічному часописі "Ї", журналі "Четвер" і в газеті "Post-Поступ".

Під час дійства на екрані демонстрували слайди-карикатури, фільм про бетонного чоловічка й фотографії зі штрих-кодами на обличчі. Щодо останнього – цікаво: це лише татуювання чи такий собі паспорт майбутнього?
 

Тетяна АХЛЬОВСЬКА,
  Львівська газета, 05.03.2009
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST