Сім міфів світу фандрайзингу Друк
Фандрайзинг і досі залишається новою та новаторською справою для українських організацій, яка надає невідомі досі можливості для вирішення місцевих проблем. І як кожна нова і незвідана справа, фандрайзинг з часом "обріс" міфами. Тому перш ніж перейти далі, необхідно розвінчати ці міфи.
pk.jpgФандрайзинг і досі залишається новою та новаторською справою для українських організацій, яка надає невідомі досі можливості для вирішення місцевих проблем. І як кожна нова і незвідана справа, фандрайзинг з часом "обріс" міфами. Тому перш ніж перейти далі, необхідно розвінчати ці міфи. 

Мусимо зазначити, що фандрайзинг, як будь яка серйозна «гра», має певний набір жорстких правил. Не знаючи правил чи свідомо їх не виконуючи, ви не зможете виграти.

Міф перший: Фонд тільки і чекає, щоб озолотити мене.

Реальність: Пошук потребує активності. Само це слово вказує на необхідність пошуку, відслідковування, а не пасивного очікування того, що хтось прийде і дасть вам кошти. Коротше кажучи, не сидіть склавши руки. Якщо ви не знайдете відповідний фонд першими, це «за вас» зроблять інші.

Правило: Активно шукайте можливості, якщо не хочете програти.

Міф другий: Чим більше грошей я попрошу, тим більше мені дадуть.

Реальність: Зазвичай, чим більший бюджет проекту, тим складніше отримати кошти. На великі гранти можуть розраховувати тільки відомі і перевірені часом організації з «послужним списком» успішно реалізованих проектів. Якщо ви представляєте молоду організацію, почніть з малого. Однк, якщо ідея проекту не виправдає запрошених коштів, може статися і так, що фонду навіть дуже скромний запит здасться зависоким.

Правило: Кожен спонсор бажає отримати віддачу від своїх коштів.

Міф третій: Отримавши грант від фонду, я гарантую собі отримання нових грантів від того ж фонду в майбутньому.

Реальність: Жоден грант не може бути гарантією автоматичного отримання нового фінансування від того ж фонду. В ваших інтересах показати черговому донору, що у вас є вже ціла мережа фінансових джерел, за допомогою якої ви можете скільки завгодно довго здійснювати свій проект. Пріоритетні напрямки фондів міняються досить часто.

Правило: Не покладайте ні на один фонд надій на довічне фінансування.

Міф четвертий: Гроші в кишені - я їм господар і ні перед ким не маю звітувати.

Реальність: Фонди укладають угоди з організацією, яка береться реалізувати проект, який відповідає потребам (інтересам, пріоритетам) самого фонду. Ваш проект стає таким чином тим документом, який юридично пов’язує вас і фонд. Згідно угоди ви зобов’язані вчасно надавати фонду всю документацію - звіти, повідомлення про зміни в програмі тощо.

Правило: Грант покладає на вас, перш за все, певні зобов’язання.

Міф п’ятий: Показавши свою організацію у більш вигідному світлі, ніж є насправді, я доб’юся більшого, ніж показавши тільки правду.

Реальність: У вас може виникнути спокуса прикрасити дійсність. Навряд чи це може допомогти. Плідність ваших відносин з фондом залежить, в основному, від того, наскільки ви довіряєте один одному. Якщо виявиться брехня, ви не тільки ризикуєте репутацією своєї організації, але, скоріше за все, повинні будете повернути надані кошти.

Правило: Чесність - краща тактика.

Міф шостий: Свої цілі і завдання я повинен повністю підпорядкувати інтересам фонду.

Реальність: Деякі заявники впевнені, що їх шанси зростуть, якщо орієнтиром для них будуть, в першу чергу, інтереси і цілі донора, і тільки потім - свої власні. Візьміть курс на рівноправне співробітництво. Визначте власні цілі і потреби і намагайтеся зблизити їх з інтересами фонду.

Правило: Ви не можете управляти вітром, але ви можете управляти вітрилами.

Міф сьомий: Відмова - це справжня катастрофа.

Реальність: В цій грі у вас дуже багато суперників. Зазвичай тільки 10-30% всіх заявників отримують позитивну відповідь. Тому, якщо на ваше звернення надійшла негативна відповідь, сприйміть її як гарний урок і - спробуйте знову! З’ясуйте у донора, чому він відмовився фінансувати вашу ідею, і ніколи не відмовляйтеся від наступних спроб.

Правило: Якщо ви програли, проаналізуйте свої помилки і пробуйте знову і знову!

За матеріалами випуску № 72 електронного бюлетеня "Ключ до фінансування від ТЦК" 

Творчий центр ТЦК
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST