Корпоративна благодійність: рецепти від кризи. Друк

Як змінилася благодійна діяльність бізнесу із приходом економічної кризи і чого чекати українцям від корпоративних благодійників ближчим часом – розповіли на прес-конференції 23 лютого 2009 року в медіа-холі ІА ІнтерМедіа Консалтинг представники бізнесу та некомерційних організацій.

ufb.jpeg.jpgЯк змінилася благодійна діяльність бізнесу із приходом економічної кризи і чого чекати українцям від корпоративних благодійників ближчим часом – розповіли на прес-конференції 23 лютого 2009 року в медіа-холі ІА ІнтерМедіа Консалтинг представники бізнесу та некомерційних організацій.

Уперше в Україні відзначають Міжнародний день корпоративної благодійності. В останній понеділок лютого на Заході вже кілька років поспіль нагороджують найефективніших філантропів від бізнесу, аналізують вплив, обговорюють можливості, заохочують бізнес до благодійності через ЗМІ та промо-акції. Свято ініційоване Комітетом підтримки корпоративної філантропії – міжнародним форумом бізнес-спільноти, яка займається благодійністю.

Попри кризу в Україні корпоративна благодійність не припиняється.

"В Україні для потужних фондів та корпоративних благодійних програм цього року пріоритетним напрямком роботи буде саме подолання наслідків економічної кризи. Ініціюватиметься менше нових проектів, бюджети благодійних програм зменшаться. Водночас криза спонукає до професіоналізації сектору благодійності, до пошуку ефективних схем роботи і побудови партнерств. Китайською мовою "криза" передається двома ієрогліфами. Перший означає "небезпека", другий – "можливості". Цей непростий період покаже, для кого благодійність – місія і справа честі, а для кого – метод отримання тимчасової вигоди», - проаналізувала ситуацію директор Українського форуму благодійників Анна Гулевська-Черниш. 

"Філіпс" продовжує комп’ютеризовувати українські школи, освітлювати інтернати для дітей з обмеженими можливостями, підтримує ветеранів сцени, дарує медичне обладнання регіональним лікарням. Ми ніколи не афішуємо суми, витрачені на благодійність. З дня заснування в Ейндховені фабрики з виробництва лапм розжарювання в 1891 році компанія приділяє увагу відповідальності перед суспільством: будує дитячі садочки для дітей своїх співробітників і лікарні – для працівників. 30 років власної політики щодо збереження довкілля дозволяють нам наголосити, що запобігання завжди краще за боротьбу з наслідками. В Україні економія витрат на електроенергію може скласти до 350 мільйонов гривень на рік при переході на нову технологію в освітленні. Водночас хотілося б, щоб українське суспільство навчилося відчувати різницю між рекламною активністю і соціальною відповідальністю", - наголосила Анастасія Матюшина, менеджер з корпоративних комунікацій компанії "Філіпс Україна".

На думку Юлії Щербініної, координатора мережі Глобального договору (Представництво ООН в Україні), доказом того, що благодійна діяльність є скоріше системою, вбудованою до бізнес-стратегії компанії, а не черговим PR-методом, є соціальна звітність. "Звітність не є дешевим одноразовим афішуванням соціальної відповідальності компанії. Радше, це інструмент прозорої комунікації, де чітко зазначено, на які саме ініціативи, коли і скільки компанія витратила ресурсів, але, що найголовніше – наскільки ефективними виявилися ті чи інші соціальні інвестиції", зазначила Юлія Щербініна.

Ірина Білоус, заступник координатора проекту UNITER:"Проект "Об’єднуємося заради реформ" (Ukraine National Initiatives to Enhance Reforms-UNITER) розпочав свою роботу в жовтні 2008 року. Це п’ятирічна програма, яка виконується американською недержавною організацією Пакт у партнерстві з провідними українськими організаціями громадянського суспільства за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Українська корпоративна благодійність є джерелом фінансування громад, міст та селищ. Співпраця громади та бізнесу сприяє задоволенню спільних інтересів. Щоб допомогти партнерам отримати доступ до місцевих джерел фінансування, Пакт використовуватиме свої новітні підходи та методи із залучення бізнесу".

Матеріали та фото із сайту Українського форуму благодійників 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST