Олексій Побурко: "Громадські організації вирішують реальні проблеми міста" Друк

Львів завжди відрізнявся від інших міст України своїм потужним громадським сектором. Громадські організації активно працюють у соціальній сфері, у галузі культури, молоді, спорту, освіти.

Львів завжди відрізнявся від інших міст України своїм потужним громадським сектором. Громадські організації активно працюють у соціальній сфері, у галузі культури, молоді, спорту, освіти.

Чи може влада бути партнером громадських організацій? Для чого міська рада дає їм кошти? Про це та інше у розмові з директором департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Олексієм Побурком.

- Пане Олексо, цього року на підтримку громадських організацій міста виділено 6 мільйонів гривень. Чи не забагато це?

З одного боку, якщо цю суму порівняти із бюджетом найменшого фонду в Україні, то це звичайно недостатня сума, з іншого боку - ми бачимо діяльність громадських організацій, які досить вдало втілюють у реальність свої задуми. Найбільше з ГО співпрацюють три управління: зокрема, в управлінні соціального захисту передбачено 1 млн. 599 тис. гривень, з них 675 тис. на конкурс соціально-культурних проектів, управлінню культури та туризму Львівської міської ради виділено 4 млн. грн., з них 400 тис. - на конкурс соціально-культурних проектів громадських організацій. Щодо управління молоді, сім'ї та спорту, то 1 млн. грн. виділено на заходи молодіжних громадських організацій та ще 600 тис. грн. для спортивних громадських організацій. Чимало громадських організації вперше цього року отримають підтримку від міста, бо в минулі роки фінансування громадського сектору Львова було вдвічі меншим.

- Що дають проекти громадських організацій для міста?

Насамперед це розвиток громадянського суспільства. А ще - вони допомагають вирішувати реальні проблеми міста, роблять те,що міська рада робити не може. До вирішення соціальних проблем ми залучаємо громадський сектор, наприклад, тричі на тиждень у Львові годують безпритульних, цим займається громадська організація «Оселя». Ми раді, що громадські організації реалізовують хороші і креативні ідеї. За останні два роки ми бачимо збільшення заходів громадських організацій і, найголовніше, ми бачимо їх різноманіття. До прикладу, вперше у Львові відбувся «Парад Левів», який організувала громадська організація. Цей захід не лише приваблював мешканців та туристів міста, а за зібрані кошти організатори заходу встановлюють у місті дитячі майданчики.

- Не секрет, що деякі організації існують якраз завдяки таким грантам. Як міська рада контролює використання коштів?

Насамперед, це поточний контроль, коли наші спеціалісти виїжджають на самі заходи, дивляться, чи якісно відбувається захід, скільки людей в ньому залучено. Не мала увага приділяється звітам від громадських організацій. Коли захід якоїсь громадської організації був неефективний чи неякісний, чи, можливо, цей проект взагалі не був реалізований (а в нас траплялось і таке), то ми припиняємо роботу з цією організацією або ж зменшуємо фінансування. І навпаки, до прикладу, минулого року в нас в конкурсі соціально-культурних проектів переміг молодіжний театрально - мистецький фестиваль «Драбина», а в цьому році він вже включений в план заходів.

"Експрес", 28.02.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST