"А чому ви вибрали саме нашого сина?" Друк

Деякі батьки дивувалися, чому їхній дитині також дістався подарунок від Миколая

Деякі батьки дивувалися, чому їхній дитині також дістався подарунок від Миколая

 

Уже восьмий рік поспіль завдяки акції "Миколай про тебе не забуде!", яку організовує МГО "Академія Української Молоді", діти із потребуючих сімей мають свято. Не став винятком і цьогорічний "Миколай" - у цей день львів’яни могли впізнати в місті волонтерів у червоних шапках та з величезними мішками подарунків на плечах. Записалася у помічники Миколая і кореспондент "ВЗ".

Рознесенню подарунків передували вишколи волонтерів та так звана "Фабрика Святого Миколая", на якій добровольці формували подарунки відповідно до віку та статі дитини. Далі - мішки на плечі і по дитячих домівках!

"На вишколі ми завжди говоримо про ті проблеми, з якими можуть зіштовхнутися наші волонтери, - розповіла Марта Гасюк, яка проводить вишколи та працює з волонтерами. - Найбільшими проблемами є темні під’їзди і не надто привітні люди".

Конверт із адресами нам дістався такий, що не позаздриш - будинки "розкидалися" по вуличках Сихова та Нового Львова. Перша квартира - перші "неприємності": нікого нема вдома. Добре, що сусіди виявилися дружніми, тож ми віддали подарунок у добрі руки. Та шкода, що не у всіх такі сусіди, - багато хто навіть відчиняти не хотів, посилаючись на те, що не спілкуються з нашими адресатами...

Траплялися й такі казуси: у волонтерській базі даних в одній сім’ї - троє дітей, а коли відчиняються двері, ми бачимо, що перед нами - п’ятеро малят. Тоді, поки одні запитують діток про їхню поведінку впродовж року, просять розказати віршик чи заспівати, інші нашвидкуруч формують "резервні" подарунки - це теж передбачено у системі акції.

Для декого подарунки від Миколая ставали справжнім сюрпризом. Мама одного хлопчика розпитувала нас про акцію, дивуючись, чому ж ми "вибрали саме її сина". Для одних подарунки були несподіваною радістю, для інших - очікуваною, ще для інших, здавалось, зовсім непотрібною...

Юлія ТУНІК-ЧОРНА,
  Високий Замок, 22.12.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST